Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Oświata

poniedziałek, 23 września 2019

Oficjalne otwarcie boiska w Zawadzie

W niedzielę 22 września odbyło się oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Zawadzie. Po uroczystym przecięciu wstęgi i poświęceniu nowego obiektu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie zaprezentowały układ artystyczny w olimpijskim klimacie.

- Cieszę się, że pomimo trudności udało się zrealizować tę inwestycję i dzieci mogą w końcu realizować swoje sportowe pasje i rozwijać talenty na nowoczesnym boisku wielofunkcyjnym w Zawadzie. Gmina Myślenice tę inwestycję pokryła w całości z własnych środków, gdyż niestety utraciliśmy dofinansowanie w wysokości prawie 200 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Małopolskie Boiska 2018”. Strata dotacji była spowodowana brakiem należytego nadzoru przez poprzednie kierownictwo UMiG Myślenice i niedotrzymaniem przez wykonawcę terminu umowy na realizacje boiska – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Zgodnie z umową całkowity koszt inwestycji miał wynieść 568 022,18 zł, jednak przez naliczenie odsetek wykonawcy Gmina Myślenice na budowę wielofunkcyjnego w Zawadzie wydała 487 426,23 zł.