Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Oświata

czwartek, 28 listopada 2019

Opowieści Wojenne, czyli historyczny konkurs w Bęczarce

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Bęczarce już po raz ósmy zorganizowała konkurs Sztuki Opowiadania „Opowieści Wojenne” dedykowany dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z Gminy Myślenice. Konkurs swoim patronatem objął burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

W imieniu burmistrza nagrody laureatom oraz uczestnikom konkursu wręczał sekretarz Gminy Myślenice Robert Pitala.

- Serdecznie gratuluję laureatom gminnego konkursu Sztuki Opowiadania oraz wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami, którzy zaprezentowali się w Szkole Podstawowej w Bęczarce. Dziękuję organizatorom za popularyzację tego typu konkursów, które niewątpliwie wpływają na rozwój i pogłębienie wiedzy historycznej młodzieży z Gminy Myślenice – mówi Robert Pitala, sekretarz Gminy Myślenice.

Temat tegorocznego konkursu związany był z losami ludzi, którzy doświadczyli czasów wojny i okupacji. Zwycięzcą konkursu została Karolina Janik ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, która wyprzedziła Olgę Soję (SP Głogoczów) oraz Nadię Budzińską (SP Bęczarka). Wyróżnieni ponadto zostali Dominik Drożdż (SP Nr 1 Myślenice) oraz Tomasz Ćwierz (SP Borzęta). Nagrodę specjalną otrzymała Natalia Mirek z SP w Krzyszkowicach.

- Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Kochanowskiego w Bęczarce miał na celu rozwijanie wyobraźni i zamiłowania do pięknego mówienia, pobudzenie zainteresowań historią, czy wyrabianie nawyku dbałości o kulturę języka. Uczniowie w ramach wystąpienia konkursowego dzielili się z widzami i jury konkursowym historiami o wydarzeniach i postaciach związanych z latami 1939-1945 – wyjaśnia Emilia Lijewska, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bęczarce.

Wyniki VIII Gminnego Konkursu Sztuka Opowiadania – „Opowieści Wojenne”:

I miejsce: Karolina Janik – Szkoła Podstawowa w Zawadzie
II miejsce: Olga Soja – Szkoła Podstawowa w Głogoczowie
III miejsce: Nadia Budzińska – Szkoła Podstawowa w Bęczarce

Wyróżnienia: Dominik Drożdż – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Myślenicach
                             Tomasz Ćwierz – Szkoła Podstawowa w Borzęcie

Nagroda specjalna: Natalia Mirek – Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach