Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Oświata

środa, 26 lutego 2020

Orlen Przedszkoliada Tour po raz drugi w Myślenicach

W środę 26 lutego w hali widowiskowo-sportowej Sport Myślenice przy ulicy Zdrojowej 9 odbędzie się druga edycja ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR, organizowana w ramach największego w Europie cyklu imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków.

W myślenickiej imprezie z cyklu Orlen Przedszkoliada Tour wezmą udział przedszkola i ich reprezentacje, w których prowadzone są zajęcia w ramach programu Drużyny Kangura. Ten program jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego.

- Serdecznie zapraszam do udział w Przedszkoliadzie w myślenickiej hali widowiskowo-sportowej rodziców i dziadków naszych przedszkolaków, dla których prawdopodobnie będzie to pierwsza impreza sportowa w życiu. Podobnie jak przed rokiem ta impreza na pewno dostarczy dzieciom dużo radości, a jednocześnie będzie świetną przygodą. Ta impreza zapewni uczestnikom nie tylko rozrywkę i edukację ruchową, ale ma na celu głównie przeciwdziałanie otyłości i zapobieganie późniejszym zwolnieniom z lekcji WF. W tej imprezie wszystkie dzieci wygrywają, za co otrzymają gadżety ufundowane przez Miasto i Gminę Myślenice – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Główne cele Orlen Przedszkoliada Tour, to możliwość zaprezentowania umiejętności nabytych w systemie Przedszkoliada.pl, kreowanie postawy Fair Play, jak i zasad zdrowej, sportowej rywalizacji, promocję aktywności ruchowej jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu, oprawę artystyczną gwarantująca wspaniałą zabawę, czy dostarczenie uczestnikom atrakcji i niespodzianek, tak przez nich lubianych, ale także zapewnienie zwycięstwa wszystkim uczestnikom Orlen Przedszkoliada Tour.

Patronat Honorowy nad Orlen Przedszkoliada Tour sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, natomiast partnerem tytularnym jest Polski Koncern Naftowy ORLEN. W ósmej ogólnopolskiej edycji Orlen Przedszkoliada Tour, planowanych jest 70 imprez, które zostaną zorganizowane w ponad 40 lokalizacjach na terenie całej Polski.

Tak było przed rokiem: Orlen Przedszkoliada Tour 2019