Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 25 kwietnia 2019

Powyborcze spotkanie z nowymi sołtysami i radnymi sołeckimi

W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach odbyło się inauguracyjne spotkanie burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki oraz sekretarza Gminy Myślenice Roberta Pitali z nowo wybranymi sołtysami oraz utworzonymi radami wszystkich sołectw Gminy Myślenice.

Podczas spotkania zostały wręczone zaświadczenia wyboru dla sołtysów oraz listy gratulacyjne dla  członków rad sołeckich.  Była to również okazja do rozmów oraz osobistego poznania się nawzajem w celu dalszej współpracy na rzecz rozwoju Gminy Myślenice. W czasie spotkania Burmistrz przedstawił także podział środków na poszczególne sołectwa z tzw. „rezerwy sołeckiej”

- Gratuluje wszystkim Państwu, na których oddano głosy. Jesteście tymi osobami, na które nasze lokalne społeczności liczą i powierzają Państwu duży kredyt zaufania w pracy na rzecz każdej miejscowości Gminy Myślenice – mówił podczas spotkania Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

- W tym miejscu chciałbym podkreślić rolę sołtysa. Jesteście najbliżej problemów naszych mieszkańców. Chciałbym Państwa zaprosić do współpracy, do której zachęcałem już podczas spotkań sołeckich zorganizowanych na początku tego roku. My, jako urzędnicy również potrzebujemy wsparcia z Państwa strony. Proszę abyśmy razem działali dla Gminy Myślenice. Serdecznie zapraszam do współpracy –  dodał burmistrz Myślenic.

- Zgodnie z deklaracjami, które składałem podczas kampanii, fundusz sołecki został w całości przekazany do dyspozycji poszczególnych sołectw. W tym roku jest to kwota 200 tysięcy złotych, czyli o 50 tysięcy złotych większa niż w latach poprzednich. Zdaję sobie sprawę z dużych potrzeb, dlatego w przyszłości będziemy dążyć do jej zwiększania – zaznaczył burmistrz.

Pełna fotogaleria z wydarzenia - kliknij tutaj