Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Rewitalizacja Gminy

czwartek, 13 września 2018

Rozpoczyna się I etap rewitalizacji rynku

Burmistrz Maciej Ostrowski podpisał umowę z wykonawcą na pierwszy etap prac remontowych w ramach rewitalizacji Rynku, które obejmą otoczenie kościoła NNMP wraz z przylegającymi do niego uliczkami.

13 września nastąpiło także symboliczne wbicie kilofa w pobliżu ołtarza polowego przy kościele NNMP, a prace mają się rozpocząć w ciągu kilku dni i planowo zakończyć za pół roku. Zabytek zostanie podświetlony, wymieniona będzie nie tylko nawierzchnia, ale przede wszystkim sieć wodno – kanalizacyjna i elektryczna. Powstanie także odwodnienie.

Jeszcze w tej kadencji burmistrz zapowiedział ogłoszenie przetargu na drugi etap rewitalizacji, który ma objąć wymianę płyty Rynku oraz nawierzchni przyległych ulic – tj. Kościuszki, Klakurki, Kilińskiego (tzw. „Koński Rynek”) wraz z traktem pieszym prowadzącym do ronda w Śródmieściu, ulicą Bema z miejscami postojowymi oraz fragmentem ulicy Reja przy skrzyżowaniu z ul. Gałczyńskiego. Ponadto odnowione zostaną wszelkie instalacje, powstanie odwodnienie, a mieszkańcy ul. Kościuszki będą mogli podłączyć się do nowo powstałej sieci gazowej. Ma rynku pojawi się szpaler drzew, więcej zieleni, stanie fontanna a całość dopełni oświetlenie posadzkowe. Planowany koszt to 33 211 798,20 zł

Na ogół prac, które obejmują również budowę powstałego już Muzeum Niepodległości, Gmina Myślenice otrzymała blisko 25 milionów złotych dotacji ze środków unijnych. Z 92 zgłoszonych wniosków do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, dofinansowanie otrzymało 28 projektów. Wśród nich (na piątym miejscu) znalazły się Myślenice.

Czytaj więcej o rewitalizacji rynku:
Gmina Myślenice z dofinansowaniem na budowę muzeum i rewitalizację rynku - kliknij
Remont Rynku i Starówki w dwóch etapach - kliknij