Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Rewitalizacja Gminy

piątek, 06 września 2019

Ruszyły roboty budowlane w związku z rewitalizacją Rynku

Z początkiem września wykonawca rewitalizacji myślenickiego Rynku wszedł na teren budowy i rozpoczął pierwszy etap prac związanych z przebudową Rynku oraz otoczeniem starówki w Myślenicach.

- Pierwszym etapem prac remontowych jest frezowanie asfaltu na ulicach Gałczyńskiego, Bema oraz Jordana. Przez cały okres prac będą występować pewne utrudnienia w ruchu samochodowym oraz czasowe zmiany organizacji ruchu. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość zarówno mieszkańców jak i kierowców – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Remont rozpocznie się od ulic wokół Rynku, następnie Plac Kilińskiego, którego przewidywany czas remontu zaplanowano na luty i marzec przyszłego roku. Płyta Rynku rozkopana zostanie stopniowo od kwietnia 2020 roku i potrwa mniej więcej do listopada przyszłego roku. Te plany mogą jednak ulec zmianie na wskutek nie dających się przewidzieć okoliczności.

W lipcu burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał umowę z przedstawicielami krakowskiej firmy AG SYSTEM Sp. z o. o. na drugi etap przebudowy myślenickiego Rynku wraz z otoczeniem starówki w ramach projektu „Przebudowa myślenickiego Rynku wraz z otoczeniem starówki, budowa Muzeum przy ul. Traugutta w Myślenicach, na działce nr 974, Myślenice, obręb 2.”

Gmina Myślenice na ten cel otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości prawie 25 milionów, a w ramach pierwszego etapu prac wyremontowano otoczenie Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej, a także wybudowano nowe Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Drugi etap będzie obejmował przede wszystkim wymianę nawierzchni Rynku, a także ulice i trakty piesze prowadzące do serca miasta.

Informacje o utrudnieniach

Zmiana organizacji ruchu na ul. Gałczyńskiego i Bema​.

W związku z rozpoczynającą się rewitalizacją myślenickiego Rynku nastąpi zamknięcie ruchu samochodowego na czas remontu na ul. Gałczyńskiego i ul. Bema, ruch pieszy zostanie utrzymany wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema. Na odcinku ulicy Gałczyńskiego od ul. Słowackiego do zatoki parkingowej w okolicy sklepu warzywnego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Mieszkańcy lub przedsiębiorcy korzystający z parkingów na ul. Bema i Gałczyńskiego mogą parkować w ramach posiadanych zezwoleń parkingowych w strefach na terenie całego miasta.

W celu zminimalizowania uciążliwości związanych z I częścią remontu myślenickiego rynku, Urząd Miasta i Gminy Myślenice wprowadza możliwość wjazdu na płytę rynku samochodów do 3,5 t z zaopatrzeniem dla przedsiębiorców mających siedzibę firmy przy ul. Bema oraz Gałczyńskiego

Etapowanie rewitalizacji myślenickiego rynku:

Etap I – Ul. Gałczyńskiego, Ul. Bema,  
Ul. Jordana – frezowanie asfaltu
miesiąc: wrzesień – październik 2019 r.
Etap II – Ul. Jordana, Ul. Klakurki
miesiąc: listopad – grudzień 2019 r.
Etap III – Ul. T. Kościuszki
miesiąc: grudzień-styczeń-luty 2020 r.
Etap IV – Plac Kilińskiego
miesiąc: luty – marzec 2020 r.
Etap V – Ul. Kilińskiego
miesiąc: marzec – kwiecień 2020 r.
Etap VI a – Rynek część południowo zachodnia
miesiąc: kwiecień – maj 2020 r.
Etap VI b – Rynek część południowo środkowa
miesiąc: maj – czerwiec 2020 r.
Etap VI c – Rynek część południowo wschodnia
miesiąc: czerwiec – lipiec 2020 r.
Etap VI d – Rynek część północno wschodnia
miesiąc: lipiec – sierpień 2020 r.
Etap VI e – Rynek część północno środkowa
miesiąc: sierpień – wrzesień 2020 r.
Etap VI f – Rynek część północno zachodnia
miesiąc: wrzesień – październik 2020 r.
Etap VII – Rynek północna pierzeja
miesiąc: październik – listopad 2020 r.

Plan może ulec zmianie na wskutek nieprzewidujących okoliczności.