Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Rewitalizacja Gminy

wtorek, 17 grudnia 2019

Ulica Gałczyńskiego na ukończeniu…

We wtorek 17 grudnia wykonawca robót budowlanych obejmujących rewitalizację myślenickiego Rynku oraz otoczenia starówki wykonał nakładkę asfaltową na ulicy Gałczyńskiego. Ten fragment drogi zostanie otwarty jeszcze w tym tygodniu, aby udrożnić ruch samochodowy w centrum miasta na czas świąt Bożego Narodzenia. Przejazd ulicą Gałczyńskiego był niemożliwy od września bieżącego roku.​

W obrębie wspomnianej ulicy Gałczyńskiego została wymieniona sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna oraz pozostałe media. W tym tygodniu dokończona została podbudowa drogi, wykonane zostały obrzeża drogi oraz nakładka asfaltowa, która pozwoli na umożliwienie ruchu samochodowego na czas świąteczno-noworoczny. Na początku nowego roku zostanie położona jeszcze jedna warstwa asfaltu na tej drodze. 

Remont Rynku rozpoczął się od ulic Gałczyńskiego i Bema, następnie zakres prac przeniesie się częściowo na ulicę Jordana, a także ulicę Klakurki, na której już wymieniono sieci wodociągowo-kanalizacyjne. Kolejnym etapem będzie remont Placu Kilińskiego, jednak wykonawca przeniesie się w ten rejon w lutym lub marcu przyszłego roku. Płyta Rynku rozkopana zostanie stopniowo od kwietnia 2020 roku i potrwa mniej więcej do listopada przyszłego roku. Te plany mogą jednak ulec zmianie na wskutek nie dających się przewidzieć okoliczności.

Wykonawcą robój jest krakowska firma AG SYSTEM Sp. z o. o., z którą burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał w lipcu bieżącego roku umowę na wykonanie drugiego etapu przebudowy myślenickiego Rynku wraz z otoczeniem starówki w ramach projektu „Przebudowa myślenickiego Rynku wraz z otoczeniem starówki, budowa Muzeum przy ul. Traugutta w Myślenicach, na działce nr 974, Myślenice, obręb 2.”

Gmina Myślenice na ten cel otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości prawie 25 milionów, a w ramach pierwszego etapu prac wyremontowano otoczenie Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej, a także wybudowano nowe Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Drugi etap będzie obejmował przede wszystkim wymianę nawierzchni Rynku, a także ulice i trakty piesze prowadzące do serca miasta.