Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

środa, 04 marca 2020

Mikołaj Włodarczyk zakończył sezon złotym medalem!

W austriackiej miejscowości Sportgastein w rejonie Salzburga odbyły się zawody kończące obecny sezon Pucharu Świata w wyścigach psich zaprzęgów. Tegoroczną dominację w swojej koronnej kategorii wyścigów czterech psów potwierdził Mikołaj Włodarczyk z Gminy Myślenice, który wygrał wszystkie zawody i tym samym końcową klasyfikację Pucharu Świata.

- Za nami ostatnie, siódme zawody na śniegu w tym sezonie. W Sportgastein moje psy wywalczyły kolejne medale. Złoty medal w kategorii czterech psów, to ukoronowanie całego mojego sezonu startowego. Na wszystkich zawodach, na których startowałem udało mi się wywalczyć złoto w tej kategorii. Miłym zaskoczeniem był brązowy medal w kategorii sześciu psów i to z 3-sekundową stratą do srebrnego Zbyszka Kunerta, który w tym sezonie miał doskonale przygotowany zespół, co udowodnił we wcześniejszych startach. Tym bardziej szacunek do mojej "szóstki syberianów", która z zawodów na zawody wykazywała coraz lepsze przygotowanie kondycyjne do bardzo trudnego sezonu z powodu braku warunków śniegowych – mówi Mikołaj Włodarczyk.

Mieszkaniec Zawady w Gminie Myślenice w tym sezonie święcił ze swoimi zaprzęgami wiele sukcesów. Został między innymi międzynarodowym mistrzem Niemiec, Włoch, a w Oravskiej Polhorze wywalczył także międzynarodowe mistrzostwo Słowacki oraz został mistrzem Polski.

- Na Słowacji w jednych zawodach zdobyłem dwa złote medale - byłem pierwszy w kategorii ośmiu psów oraz w mojej koronnej kategorii czterech psów, pokonując zawodników z Polski, Słowacji i Węgier. Oznaczało to, że łącznie cztery razy stanąłem na podium, dwa razy jako zwycięzca zawodów oraz dwa razy jako Mistrz Polski 2020 – dodał Mikołaj Włodarczyk.

W międzyczasie reprezentant Polski ścigał się także z rywalami w Rumunii i chociaż debiutował w rejonie Transylwanii, to również nie miał sobie równych i zdobył kolejne medale. W startach w Pucharze Świata oraz zawodach międzynarodowych Mikołaja Włodarczyka wspiera Miasto i Gmina Myślenice.