Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 19 grudnia 2018

Udane rozpoczęcie sezonu Mikołaja Włodarczyka

Podczas zawodów Pucharu Świata WSA we Włoszech w miejscowości Vallelunga, Mikołaj Włodarczyk wraz ze swoim zaprzęgiem startował w dwóch kategoriach - 8 i 4 husky (8dogs1 i 4dogs1).

W kategorii czterech husky, Mikołaj był nie do pokonania, przez dwa kolejne dni zajmując pierwszą pozycję, w rezultacie zdobywając złoty medal. Na drugim miejscu na podium stanęła reprezentantka Niemiec - Dagmar Wójcik, a na trzecim Daniele Morettini z Włoch. W kategorii w której Mikołaj startował wraz z ósemką swoich psów zajął po dwóch dniach zawodów 4 miejsce (pierwsze zdobył niemiecki zawodnik Jurgen Stolz , drugie Philip Bott także zawodnik z Niemiec, trzecie Fabrizio Filoni z Włoch).

Południowy Tyrol przywitał zespół Mikołaja siarczystym mrozem. Zawody psich zaprzęgów odbywają się na wysokości około 2000 m npm,  na około szczyty lśnią w promieniach słońca, lecz w grudniu słońce nie dociera do wielu miejsc położonych w dolinie. To był pierwszy start na śniegu w tym sezonie. Dotychczas psy trenowały w warunkach bezśnieżnych tzw. dryland. „Widać było ich radość, kiedy zobaczyły śnieg. Nie mogły doczekać się startów” - komentuje Jolanta Włodarczyk – mama zwycięzcy. W zawodach po raz pierwszy biegła młoda suczka (w kat. 8 husky), dla której start był nowością: pierwszy raz na zawodach, pierwszy raz na śniegu z sankami, pierwszy raz tak dużo psów i ludzi na około. Jednak instynkt typowy dla husky pomógł jej w przezwyciężeniu stresu. Spisała się wyśmienicie.


Photo: Ralf Schomy