Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 19 lutego 2019

Wernisaż Myślenickiej Grupy Fotograficznej MgFoto - Cisza

W piątek w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu otwarto wernisaż dorocznej wystawy przeglądowej Myślenickiej Grupy Fotograficznej – MgFoto. W wydarzeniu wzięli udział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz jego zastępca Mateusz Suder.

- Szczególnie dziękujemy Panu Burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce oraz Panu Mateuszowi Sudrowi za obecność i wspieranie nas w naszej pracy. Słowa podziękowania kierujemy także dyrektorowi MOKiS Piotrowi Szewczykowi za pomoc i gościnne sale, Natalii Nowackiej za opiekę, a przede wszystkim naszej kurator Marzenie Kolarz za zebranie naszych fotografii w całość – relacjonują członkowie MgFoto.

Otwarcie wystawy cieszyło się dużym zainteresowaniem. Po krótkim otwarciu przybyli goście mogli przyjrzeć się fotografiom, porozmawiać o sztuce, fotograficznych osiągnięciach, czy wymienić doświadczenia. Kolejny raz można było usłyszeć że powstaje coś na kształt "Myślenickiej Szkoły Fotografii".

- Chciałbym żeby Państwo wiedzieli, że po przeprowadzeniu planowanych remontów miejsce dla grupy fotograficznej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu na pewno się znajdzie – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. – Przy okazji chciałbym oficjalnie zakomunikować, że pełnienie obowiązków dyrektora tej placówki powierzyłem Piotrowi Szewczykowi, a wraz ze swoim zastępcą Natalią Nowacką mam nadzieję poprowadzą ten ośrodek we właściwym kierunku. Życzę samych sukcesów całemu zespołowi – dodał burmistrz Myślenic.

fot. Mariusz Kowalik i Marcin Kania