Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

sobota, 02 września 2017

Biegiem na szczyt - Bieg Charytatywny

2 września z Bielska Białej wystartuje charytatywny bieg pod nazwą „Biegiem na szczyt”, którego metą będzie szczyt Lubonia Wielkiego.

Całkowity dochód z górskiego biegu oraz jakakolwiek pomoc ludzi dobrej woli będzie przeznaczona na leczenie małego Franciszka Feliksa z Zakliczyna.

"Pomysł powstał w październiku 2015 roku, kiedy trenując na Mogielicy zdecydowałem zrobić coś nietypowego i może szaleńczego, ale chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym i pomóc potrzebującym" - mówi Sylwester Półtorak, górski biegacz, który wybiegł niedawno z Zawoi na Rysy.

"Pomaganie przez bieganie stało się dla mnie celem i chcę, aby jak najwięcej osób przyłączało się do takich akcji. Pomoc potrzebującym każdemu niesie radość, a dzięki niej wszelkie trudy trasy znikają. W tym roku dołącza do mnie biegacz też górski z Dominik Szczurek z Myślenic i chcemy wspólnie pokonać całą trasę. Oczywiście nie ustajemy w przygotowaniach do tego wymagającego biegu. Bądźcie z nami i trzymajcie kciuki, może gdzieś na trasie, a może na mecie. Czas dotarcia na Luboń Wielki 24:00-1:00 z soboty na niedzielę" - mówi biegacz.

"Tegoroczny charytatywny cykl Biegiem na szczyt to Mały Szlak Beskidzki, czerwony szlak z Bielska-Białej na Luboń Wielki. Jest czwartym pod względem długości szlakiem polskich Karpat, biegnącym od Straconki w Bielsku Białej przez Górę Żar, Leskowiec, Zembrzyce, myślenicki Rynek, Schronisko na Kudłaczach, Kasinę Wielką, Lubogoszcz i na Luboń Wielki. W sumie 137 km, a wszystko to dla Frania Feliksa z Zakliczyna, podopiecznego Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba." - dodaje myśleniczanin Dominik Szczurek.

Charytatywny bieg wspiera Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski, który zapowiedział w miarę możliwości czasowych udział w części trasy biegu z Myślenic na Kudłacze. W imieniu własnym, organizatorów i rodziców prosimy w wsparcie finansowe dla Frania oraz pomoc w rozpropagowaniu tego wydarzenia oraz przyłączenia się do biegu nawet częściowo.

KRS 0000382243
CEL SZCZEGÓŁOWY 702 POMOC DLA FRANCISZKA FELIKSA
NR KONTA BANK BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374​ (poprawny nr. konta, na plakacie omyłkowo znalazł się nieprawidłowy)
PRZY KAŻDEJ DOKONYWANEJ WACIE PROSIMY UMIEŚCIĆ DOPISEK „SYLWEK TRZY PASMA”