Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

wtorek, 14 maja 2019

Diecezjalny Dzień Młodzieży, czyli Majówka Młodych w Myślenicach

Warsztaty taneczne, muzyczne, sportowe, kreatywnego myślenia, czy dziennikarskie, następnie Modlitwa Uwielbienia w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej oraz ewangelizacyjne koncerty – to wszystko w ramach Majówki Młodych miało miejsce w ubiegłą sobotę w Myślenicach.

Ta impreza była jednym z punktów obchodów Jubileuszowego Roku 50-lecia Koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Myślenickiej, a odbiorcami była młodzież zarówno przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, jak również ta, która sakrament dojrzałości chrześcijańskiej ma już za sobą. Jednocześnie był to Diecezjalny Dzień Młodzieży Bierzmowanej, w organizację którego włączyły się Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach, Wydział Katechetyczny i Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Miasto i Gmina Myślenice.

- Od samego rana w Domu Parafialnym w Myślenicach, a także przy Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach ruszyły warsztaty dla młodzieży. Każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Zarówno coś w czym czuje się dobry i chętnie podzieli się swoim doświadczeniem z innymi, jak również spróbować swoich sił w dziedzinie, która od zawsze go interesowała. Cieszymy się, że młodzież z dużym zaangażowaniem podeszła do tych warsztatów, towarzyszyło im mnóstwo uśmiechu, radości i dobrej zabawy, a to było przecież najważniejsze – mówią organizatorzy Majówki Młodych w Myślenicach.

Warsztaty kreatywnego myślenia przeprowadziła znakomita ekipa Dayenu, natomiast dziennikarskim doświadczeniem w radiu podzieliła się załoga Radia Profeto, która prowadziła zajęcia w swoim wozie transmisyjnym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty taneczne pod okiem instruktorów z Grupy Imprateam, czy też wspomniane wcześniej zajęcia sportowe na obiektach SP2 oraz muzyczne w Domu Parafialnym.

Po porannych warsztatach w ogrodach Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej zorganizowano poczęstunek dla wszystkich uczestników. Strażackim żurkiem częstowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Górne Przedmieście, a po obiedzie przyszedł czas na duchową część tego wydarzenia.

W myślenickim Sanktuarium najpierw odbyła się wspólna Modlitwa Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z możliwością sakramentów pokuty i pojednania, a następnie Mszę Świętą z homilią skierowaną do młodzieży odprawił biskup Janusz Mastalski.

- Zauważcie, że nasza młodzież jest w ostatnim czasie poddawana próbie. Niektórzy chcą Was wypchnąć z Kościoła. Pokazują, że to jest zła instytucja, skompromitowana, że tylko stawia wymagania i zakazy, a dekalog kłóci się z radosnym przeżywaniem radości. To nie jest prawda. Jezus nauczał, że miłość to nie słowa, a czyny. Jeśli w to wierzymy, to będziemy trwali w Kościele pomimo tego, że inni będą go krytykować. Musicie stać po stronie prawdy – apelował do młodzieży biskup Janusz Mastalski w swojej sobotniej homilii.

Wieczorem impreza przeniosła się na płytę myślenickiego Rynku, a tam zorganizowano ewangelizacyjne koncerty. Na scenie zjawili się Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski, znani jako zespół Wyrwani Z Niewoli, koncertował ks. Jakub Bartczak oraz dobrze znany chrześcijański raper Piotr Kowalczyk, czyli Tau – jeden z ambasadorów odbywających się w 2016 roku w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. W imprezie wzięło udział kilkaset osób, a zwłaszcza wieczorne koncerty otwarte były nie tylko dla młodzieży, ale również cieszyły się zainteresowaniem nieco starszych, seniorów i całych rodzin.

fot. Marek Stoszek