Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Małopolska Tour 2019, nawałnica kolarzy i MROZU w Myślenicach

Kolejny przystanek rowerowej przygody odbył się w niedzielę na myślenickim Zarabiu. Na kilkuset miłośników dwóch kółek czekało mnóstwo rowerowych atrakcji, a na zakończenie wydarzenia organizowanego przez Województwo Małopolskie zagrał MROZU. N starcie wyścigów kolarskich stawiło się łącznie około 700 fanów dwóch kółek.

W kolarskim wyścigu wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. Uroczystego startu dokonał wicemarszałek Tomasz Urynowicz, a w Myślenicach stawili się między innymi radni Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica i Filip Kaczyński, czy też przedstawiciele świata kolarskiego Anna Szafraniec-Rutkiewicz wraz z mężem Markiem Rutkiewiczem, który niedawno reprezentował Polskę w Tour de Pologne.

- W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, rodziny z dziećmi, młodzież i seniorzy, czyli wszyscy ci, którzy lubią spędzać czas na rowerze. Na uczestników czekały bezpłatne pakiety zawierające numery startowe, koszulki rajdowe, wodę i bony na posiłek - mówił Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Małopolski.

Zarabie tego dnia stało się bazą rajdów rowerowych, a uczestnicy mogli rywalizować na sześciu dystansach - od 1,5 do 43 km. Wyścig dedykowany był wszystkim niezależnie od wieku, posiadanego sprzętu, czy też umiejętności.

Przygotowano także ogromną liczbę atrakcji o tematyce rowerowej. Strefy dla dzieci, liczne konkursy z nagrodami w namiocie VELO Małopolska i strefy gastronomiczne. W ramach atrakcji można było zobaczyć na żywo akrobacje w formule Dirt Jumping, z udziałem m.in. Szymona Godzieka, utalentowanej gwiazdy światowego formatu. Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazach jazdy na bicyklach czy pokazach skoków na rowerach trialowych. Co więcej, można było spróbować swoich możliwości na pumptrucku - mobilnym torze grawitacyjnym oraz na symulatorze jazdy na rowerze. Na blender bike'u z kolei wykręcano własny koktajl. A wieczorem na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - Mrozu.

Źródło: malopolska.pl