Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

niedziela, 25 sierpnia 2019

Maraton Rowerowy Cyklokarpaty już 25 sierpnia w Myślenicach

Koniec wakacji? Tylko razem z Cyklokarpatami! 25 sierpnia 2019 r. Maratony Rowerowe Cyklokarpaty zapraszają do Myślenic. Współorganizatorem imprezy jest Miasto i Gmina Myślenice.

- Pod koniec sierpnia szykuje się prawdziwe kolarskie święto: ostatnia wakacyjna edycja Cyklokarpat zawita na Pogórze Wielickie. Chociaż to jeszcze lato, to o upałach możemy raczej zapomnieć. I dobrze - tutejsze trasy nie należą do najłatwiejszych i nawet przy niższej temperaturze będzie gdzie się spocić – zapowiada Grzegorz Prucnal, jeden z organizatorów maratonu rowerowego w Myślenicach.

Choć Myślenice bardziej kojarzą się z przebiegającą nieopodal “Zakopianką”, to może właśnie dzięki rozgrywanym w tym miejscu zawodom wielu uczestników oraz osób towarzyszących odkryje uroki tej pięknej miejscowości. Naprawdę warto tu zostać na dłużej!

Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś dla siebie: do wyboru są cztery dystanse oraz wyścig dla dzieci. Rekreacyjny dystans Family wyniesie 15,7 km przy 661 m przewyższeń. Hobby to niemal 31 km i 1340 m różnicy wzniesień, zaś Mega i Giga to dystanse dla prawdziwych kolarskich wyjadaczy. Mega w Myślenicach liczyć będzie 45,8 km i 2062 m przewyższeń, a Giga - odpowiednio 60,7 km i 2724 m różnicy wzniesień.

Tradycyjnie zawodnicy dwóch najdłuższych dystansów ruszą o godzinie 11:00. Pół godziny później wystartują zawodnicy dystansów Hobby i Family. Natomiast w samo południe rozegrany zostanie Kids Race - wyścig dla dzieci na terenie miasteczka zawodów.

Cyklokarpaty Kids Race to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z zawodami rowerowymi. Na terenie Plaży Trawiastej w Myślenicach przygotowane zostaną różniące się długością i trasy, na których bezpłatnie rywalizować będą mogły dzieci do 13 roku życia.

Start maratonu planowany jest w dzielnicy rekreacyjnej Myślenic, na Zarabiu, nieopodal dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Górę Chełm. Jest to znakomite miejsce zarówno jako początek zwiedzania miasta, jak i możliwość różnego rodzaju rekreacji.

Jak już się rzekło, maraton startować będzie tuż przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego, będącego częścią infrastruktury stacji narciarskiej Sport Arena Myślenice. Oprócz oczywistych walorów zimowych, miejsce to jest również bardzo atrakcyjne w sezonie letnim. Na górę Chełm można się dostać całoroczną, jednoosobową koleją krzesełkową. Tuż przy górnej stacji kolei znajduje się wieża widokowa, z której rozpościera się przepiękny widok na Myślenice oraz bliższe i dalsze pasma górskie, w tym nawet Gorce czy Tatry.

Natomiast wielbicieli aktywnego wypoczynku powinny zainteresować w szczególności liczne trasy spacerowe, a także rowerowe, zgrupowane w ramach Cyklocentrum na Chełmie. Łącznie wyznaczono tu ponad 30 km tras o różnym stopniu trudności, w tym słynną downhillową, wykorzystywaną podczas zawodów w ramach Pucharu Polski. Oczywiście kolej krzesełkowa jest przystosowana do wywożenia rowerów.

 Czekamy na Was w Myślenicach!

Zgłoszenia: https://cyklokarpaty.pl/myslenice/

Projekt bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Maraton Rowerowy Cyklokarpaty współfinansowany jest ze środków Miasta i Gminy Myślenice.

Maratony Rowerowe Cyklokarpaty:

https://cyklokarpaty.pl
https://www.facebook.com/cyklokarpaty