Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

wtorek, 12 listopada 2019

Mariusz Bratek i Urszula Łętocha najlepsi w Narodowym Biegu Stulecia!

Już po raz drugi w Myślenicach świętowano rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości biegowym akcentem. Narodowy Bieg Stulecia „od Bałtyku do Tatr” na 10 kilometrów wygrali Mariusz Bratek w kategorii mężczyzn oraz Urszula Łętocha, która była najszybsza wśród kobiet, a jednocześnie druga w klasyfikacji generalnej.

Dokładnie o 11:11 w poniedziałek 11 listopada pod halą widowiskową spółki Sport Myślenice burmistrz Jarosław Szlachetka uroczyście zakończył odliczanie i wystartował niepodległościowy bieg ulicami Myślenic. Trasa na 10 kilometrów prowadziła przez centrum miasta, między innymi obok Domu Kultury, Muzeum Niepodległości, myślenickiego magistratu, Pomnika Niepodległości w Rynku i dalej ulicami Niepodległości, Daszyńskiego i Piłsudskiego w stronę rekreacyjnej dzielnicy miasta – Zarabia.

- W biegu wystartowało 115 uczestników, którzy pobiegli w biało-czerwonych koszulkach otrzymanych w ramach pakietu startowego. Jednakowe stroje zrobiły ciekawy efekt wizualny i wprowadziły niepodległościowy klimat. Niektórzy biegli też z flagami Polski. Dziękujemy wszystkim za udział w biegu, sponsorom oraz wszelkim służbom za pomoc w organizacji, a biegaczom gratulujemy osiągniętych wyników – mówi Mariusz Węgrzyn z Wydziału Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji UMiG Myślenice.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Mariusz Bratek z Pcimia, znany z uczestnictwa w triatlonach. Zwycięzca Narodowego Biegu Stulecia w Myślenicach ukończył bieg w czasie 39 minut i 15 sekund. Druga na mecie zameldowała się Urszula Łętocha, biegaczka narciarska z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, mieszkanka Gminy Myślenice, reprezentująca Polskę na zawodach międzynarodowych. Nagrody od burmistrza Jarosława Szlachetki otrzymali uzupełniający podium Łukasz Zajda i Marcin Sałach, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce w kategorii mężczyzn oraz Jola Spórna i Anna Nawara wśród kobiet. W zawodach uczestniczyli między innymi wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder, czy radni Bogusław Stankiewicz i Wojciech Malinowski.

Pełna klasyfikacja Narodowego Biegu Stulecia – od Bałtyku do Tatr w Myślenicach

Klasyfikacja Kobiety/Mężczyźni

Przed rozpoczęciem biegu rozgrzewkę w rytmie Zumby przeprowadziła Marta Kasprzyk, natomiast spikerem był Piotr Gablankowski. Za pomoc w zabezpieczeniu trasy i czasowych zmianach organizacji ruchu samochodowego dziękujemy służbom – Policji, Straży Miejskiej, druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych w Trzemeśni, Polance, Zawadzie, Bysinie, Bulinie, Głogoczowie i Zasani, a także Strzelcom Rzeczypospolitej Polskiej. O opiekę medyczną zadbali członkowie Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Za wsparcie Narodowego Biegu Stulecia w Myślenicach dziękujemy panu Wojciechowi Hudaszkowi z Gospodarstwa Sadowniczego, Właścicielom Firmy PHU "U Lisa", pani Magdalenie Górce z Firmy Usługowo-Handlowej "Górka", pani Małgorzacie Kutrzebie z Gabinetu Fizjoterapeutycznego "Masarnia", właścicielom myślenickich pracowni cukierniczych - Marszałek, J.R.D. Sawiccy oraz Cukierni Jana Dziadkowca.

Link do obszernej relacji zdjęciowej