Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

wtorek, 18 lutego 2020

Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej w Myślenicach

Sweet Valentine Cup, czyli Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej to pierwsza tego typu impreza w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach. Blisko 300 zawodniczek z 19 klubów wielokrotnie wprawiło w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność.

Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, a głównym organizatorem była Szkoła Gimnastyki Artystycznej Diament Myślenice Tatiany Krupowicz. W uroczystej gali wręczania nagród po całodniowej rywalizacji wzięli udział burmistrz Jarosław Szlachetka, wiceburmistrz Mateusz Suder, a także burmistrz węgierskiego miasta partnerskiego Csopak Tibor Ambrus oraz prezes Spółki Sport Myślenice Michał Funek.

- Gratuluję Szkole Gimnastki Artystycznej Diament Myślenice za świetną organizację imprezy i gratuluję wszystkim zawodniczkom wyróżnionym w swoich kategoriach.  Jestem pod wrażeniem występów gimnastyczek i cieszę się, że Miasto i Gmina Myślenice gości tak zróżnicowane dyscypliny sportowe w swoich obiektach, a międzynarodowy charakter imprez świadczy o dużej renomie organizowanych zawodów – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Zawodniczki występowały w pięciu kategoriach, które brały pod uwagę klasę zawodniczek i poziom ich wytrenowania od B light do D, czyli początkujących. Na myślenickich zawodach gimnastycznych mieliśmy do czynienia z pewnym novum, czyli układami zbiorowymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie wystąpiło aż 16 drużyn. Walentynkowemu turniejowi oprócz krzewienia kultury fizycznej przyświecał również inny ważny cel, a była nim zbiórka pieniędzy na ratowanie życia rocznej Marysi Miąsko, której terapia genowa kosztuje 8 milionów złotych. Na ten cel zebrano łącznie ponad 4 tysiące złotych.