Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

piątek, 22 listopada 2019

Myślenicki Kalendarz 2020 - wystawa akwarel Marka Wójcika

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraz z autorem wystawy akwarel Myślenickie Kalendarium - Markiem Wójcikiem zapraszają na spotkanie w piątek 22 listopada 2019 r. o godz. 18.00. Wystawa przedstawia obrazy, które znalazły miejsce w myślenickim kalendarzu na rok 2020.

Pierwsze egzemplarze ściennych kalendarzy burmistrz Jarosław Szlachetka rozdał podczas obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Akwarele przedstawiające uroki Myślenic będzie można na żywo zobaczyć na spotkaniu z ich autorem – Markiem Wójcikiem.

- Wyrazić siebie w sposób szybki, spontaniczny, odkrywający tajemnice miejsca to moje kredo. Jest czymś fantastycznym tworzyć coś – co niedoskonałe jednak prawdziwe, malowane z serca nie ręką kontrolowaną przez umysł.  Moja sztuka nie jest intelektem, jest wejściem w obszar, którego nie znamy. Jest doskonałością w niedoskonałości. Dla mnie oznacza ona  zagubić  się w zakamarkach miasta, uchwycić jego nastrój, atmosferę, esencję. Poczuć gwar, smak i zapach – mówi o swojej pracy Marek Wójcik, autor obrazów akwarelowych przedstawiających Myślenice w kalendarzu na rok 2020.   

Marek Wójcik - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych  im. Antoniego Kenara w Zakopanem 1977/82. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Europie i Ameryce. Poza malarstwem, na co dzień zajmuje się reklamą oraz aranżacją wnętrz.