Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

wtorek, 03 marca 2020

Odkryj w sobie siłę – ruszył kurs samoobrony dla kobiet

W trakcie X edycji kursu samoobrony dla kobiet organizowanego przez myślenickich funkcjonariuszy Straży Miejskiej panie dowiadują się, jak się zachować i czego unikać w przypadku zagrożenia. Ćwiczą najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia. Wyrabiają w sobie odruchy obronne i poprawią wytrzymałość oraz refleks, ale to nie wszystko.

W pierwszym bowiem dniu zajęć teoretycznych kursantki dowiedziały się, jak kontrolować strach przed ewentualnym atakiem, a dzięki obecności na kursie psychologa i coacha ACC ICF zyskały informacje, które mogą im dodać więcej pewności siebie.

- Wiesz, skąd bierze się Twoja moc? Z pewności i opanowania. Z szybkości i zdecydowanych reakcji. Z umiejętności wykorzystywania siły przeciwnika. Z dobrych odruchów i zaskoczenia. Te elementy można wykorzystać, kiedy jest się pewnym siebie  – wyjaśniał kierownik Straży Miejskiej dr Andrzej Kobiałka, prowadząc zajęcia z psychologicznych i taktycznych aspektów samoobrony dla kobiet.

- W budowaniu pewności siebie chodzi o to, by pokonać strach wywołany atakiem lub zwyczajnie jak to w życiu bywa, często przed zrobieniem czegoś, co może spowodować opór innych ludzi lub zakończyć się naszą porażką. Bez zaangażowania i uwierzenia w swoje możliwości  przez biorące udział w szkoleniu panie, kurs prowadzony przez nas nie miałby sensu. My chcemy pomagać tym kobietom, aby odkrywały w sobie na nowo siłę i uwierzyły w swoje możliwości. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić na nasze zajęcia specjalistów - przekonuje Tomasz Burkat, organizator od wielu lat kursu pn. Bezpieczna Kobieta.

Skąd się bierze strach? Co to jest stres? Czym jest zespół stresu pourazowego i trauma? Jak pomóc, unikać, wspierać, zapobiegać i przełamywać stereotypy o kobietach. Tego wszystkiego kursantki „Bezpiecznej Kobiety” mogły dowiedzieć się w rozmowie z psycholog Elizą Świerczyńską.

- Coaching jest drogą prowadzącą do odkrywania potencjału, który każdy z nas posiada. Pozwala poszerzyć horyzonty pozytywnego postrzegania siebie. Jest niezastąpionym narzędziem do odkrycia nowej efektywnej drogi, która w prowadzeniu zajęć z samoobrony niesamowicie się sprawdziła -  mówiła Alina Grabowska Coach ACC ICF  (Profuzja Progresu).

W kolejnych tygodniach uczestniczki bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet organizowanego przez myślenicką Straż Miejską wezmą udział w szeregu zajęć praktycznych i teoretycznych, a zwieńczeniem będą zawody strzeleckie na Strzelnicy Sportowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.