Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

sobota, 05 października 2019

Piknik Ekologiczny w Myślenicach - wymień odpady na sadzonki

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka zaprasza na Piknik Ekologiczny, który odbędzie się w sobotę 5 października od godziny 9:00 do 13:00 na płycie myślenickiego Rynku. W ramach imprezy mieszkańcy za zebrane selektywnie odpady otrzymają sadzonki kwiatów, drzew lub krzewów. W programie imprezy zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci!

- Serdecznie zapraszam na tegoroczny Piknik Ekologiczny. Dbałość o otaczające nas środowisko i czyste powietrze to niezwykle ważne zadanie dla każdego z nas. Musimy stale podnosić świadomość społeczeństwa o segregowaniu odpadów, czy dbałości o tereny zielone. W ramach pikniku odbędą się także warsztaty plastyczne o tematyce ekologicznej, a dzieci skorzystają także z dmuchanego parku rozrywki. Wstęp na imprezę jest całkowicie darmowy, natomiast wszystkie datki zbierane do puszek zostaną przekazane na cel charytatywny - leczenie Patryka Mikity - mówi Barbara Bylica, naczelnik Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji UMiG Myślenice.

Podczas imprezy będzie można wymienić wyselekcjonowane odpady na sadzonki. Wymiana odpadów będzie możliwa w godzinach 9.00-13.00

Jedną sadzonkę można otrzymać za:

- 2 kg puszek ALU
- 2 kg zakrętek
- 5 kg butelek PET
- 5 kg baterii / akumulatorów
- 25 kg makulatury
- 20 kg małego sprzętu AGD (np. suszaki żelazko, czajniki, odkurzacze) - sprzęt musi być kompletny
- 1 szt. dużego sprzętu AGD (np. lodówki, pralki, telewizory) - sprzęt musi być kompletny

Dostępne sadzonki to między innymi tuje, szmaragdy, wrzosy, tawuły, jałowce, kwiaty domowe, cyprysy.

Podczas Pikniku Ekologicznego organizatorzy zapewniają moc atrakcji dla dzieci. Między innymi darmowe dmuchańce, warsztaty plastyczne oraz konkursy dla dzieci. Prowadzona będzie także charytatywna zbiórka dla Patryka Mikity - "Dzielny Patryk kontra Rak"