Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

czwartek, 27 lutego 2020

Pobiegnij dla Marysi w Biegu Tropem Wilczym w Myślenicach!

Uczestnicy Biegu Tropem Wilczym w Myślenicach mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej dziewczynce. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Marysi” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a bieg jest włączony w charytatywną zbiórkę w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia.

Do akcji „biegnę dla Marysi” mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się w ramach 8. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Myślenicach, 1 marca 2020 roku. Karteczki z napisem „biegnę dla Marysi” będzie można odebrać w biurze zawodów. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz beneficjenta.

Mająca roczek Marysia cierpi na rzadką chorobę genetyczną – rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Szansą na powrót do zdrowia jest specjalistyczne leczenie (w USA), na które zbierane są pieniądze. Dziewczynka jest podopieczną Stowarzyszenia Hospicyjnego Bądźmy Razem w Wiśniowej.

mieszczącym się w masywie góry Uklejna na Zarabiu w Myślenicach, od strony ul. Zacisze, 350 metrów za szlabanem idąc tzw. nową drogą. Kolejny raz partnerem Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” są PKO Bank Polski oraz Fundacja PKO Banku Polskiego. 

Fundacja od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Do dziś wsparła 511 osób przekazując na ich rzecz ponad 6 mln zł. Tylko w 2019 roku odbyło się 71 akcji, dzięki którym 82 osoby otrzymały wsparcie o łącznej wartości ok. 800 tys. zł.

PKO Bank Polski i jego Fundacja organizują również PKO Bieg Charytatywny, który w tym roku odbędzie się po raz szósty. Już teraz zapraszamy 12 września 2020 r. na stadiony lekkoatletyczne 12 miast Polski. Będą to: Białystok, Bydgoszcz, Kołobrzeg, Kraków, Olsztyn, Stalowa Wola, Łódź, Zielona Góra, Ruda Śląska, Słupsk, Warszawa i Oleśnica. Zaangażowanie uczestników jest przeliczane na cel charytatywny.

W ubiegłym roku było nim wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała około 1 mln zł.

Zarówno akcje „biegnę dla…” jak i PKO Bieg Charytatywny to inicjatywy wpisujące się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”. Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem 

Zapowiedź Myślenice Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych