Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

środa, 15 maja 2019

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Myślenice

Na zaproszenie burmistrza Jarosława Szlachetki do Myślenic przyjechał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, który w obecności wicepremier Beaty Szydło oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika spotkał się na Rynku z mieszkańcami.

- Zawsze przyjmowaliście mnie Państwo w Waszym mieście jako swojego. Byłem posłem, radnym miasta Krakowa, czy też reprezentowałem Was w Parlamencie Europejskim i bardzo dziękuję, że zaufaliście mi podczas ostatnich wyborów prezydenckich. Miałem na tej ziemi i w tym mieście bardzo dobry wynik, a dzisiaj mam okazję, aby za niego osobiście podziękować - mówił podczas spotkania na myślenickim Rynku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W zorganizowanej przez Gminę Myślenice wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy na Rynku uczestniczyło ponad tysiąc osób. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka dziękował Prezydentowi za wizytę w Myślenicach oraz patronat nad zbliżają się wielkimi krokami kolejną edycją Międzynarodowych Spotkań z Folklorem w Myślenicach. Oprócz przemówienia głowy państwa, na Rynku odbył się też krótki występ Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice

- Jestem zaszczycony mogąc witać na naszej myślenickiej ziemi Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Serdecznie dziękuję za odpowiedź na moje zaproszenie i choć to nie pierwsza wizyta w naszym mieście, to pierwsza w roli prezydenta i mam nadzieję, że nie ostatnia. Ten dzień z pewnością zapisze się w historii naszego miasta – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, witając Prezydenta Andrzeja Dudę na myślenickim Rynku.

– Cztery lata temu Pan Prezydent Andrzej Duda jasno określił podstawowe obowiązki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, definiując dbanie o naród i społeczeństwo. Dobrze, że w wypełnianiu roli Prezydenta trzyma się Pan kierunku wyznaczonego przez Pana profesora Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Prezydenta, który pragnął, aby nasz kraj szedł drogą demokracji, polskie Państwo chroniło słabszych i aby zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo. Mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice są szczęśliwi i dumni, że nasza Ojczyzna ma Prezydenta, który jest człowiekiem niezłomnym i człowiekiem wiary – dodał burmistrz Myślenic.

Prezydent Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia poruszył temat swojej poprzedniej wizyty w Myślenicach, kiedy to wspólnie z Martą Kaczyńską nadawał nazwę jednego z myślenickich rond imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

- Nigdy nie zapomnę mojego przyjazdu do Myślenic 18 czerwca 2012 roku. Dwa lata po tragedii smoleńskiej, kiedy jako poseł na Sejm miałem przyjemność towarzyszyć Pani Mecenas Marcie Kaczyńskiej podczas uroczystości odsłonięcia pomnika i otwarcia ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Myślenicach. Dziękuję za to, że ono powstało, bo ogromnie ważne, że o tym wielkim polskim Prezydencie, który zginął w służbie ojczyzny Państwo pamiętacie – mówił Prezydent Andrzej Duda na myślenickim Rynku.

- Z całego serca dziękuję, że wówczas się Państwo nie baliście upamiętnić Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, chociaż nie sprzyjały temu ani władze Państwa, ani władze województwa. Dziękuję, że ludzie z tej myślenickiej ziemi od pokoleń się nie zmieniają i od pokoleń zawsze są odważni w sprawach ważnych dla Polski. To przecież stąd młodzi chłopcy poszli do legionów, aby walczyć o wolną Polskę – dodał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

Podczas środowego spotkania w Myślenicach Andrzej Duda zadeklarował, że w najbliższym czasie podpisze ustawę o rozszerzeniu programu Rodzina 500+ także na pierwsze dziecko. Prezydent zachęcił również mieszkańców do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w myślenickim magistracie oraz spotkania z samorządowcami, później Prezydent w obecności wicepremier Beaty Szydło, wojewody Piotra Ćwika i burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetki złożył wieniec pod Pomnikiem Niepodległości.


Zapis relacji na żywo z mieszkańcami Miasta i Gminy Myślenice można zobaczyć poniżej, natomiast wkrótce zaprosimy na ekskluzywny wywiad z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą specjalne dla mieszkańców ziemi myślenickiej.

fot. Bartek Ziółkowski