Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

poniedziałek, 23 grudnia 2019

Renifery z Mikołajem i świąteczne specjały na Małopolskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

Dwudniowy Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy w Myślenicach w słonecznej scenerii przyciągnął na Rynek tłumy myśleniczan oraz gości z całej okolicy, a przygotowane atrakcje i świąteczne smakołyki zdecydowanie przypadły im do gustu.

W kameralnych domkach handlowych można było kupić świąteczne prezenty, wędliny, pierniki, świąteczne przyprawy, wigilijne potrawy, miody czy inne smakołyki. Przez dwa dni w przygotowanych straganach swoje specjały wystawiały Koła Gospodyń z Gminy Myślenice, ale też częstowały między innymi pysznym żurkiem, grzanym winem, chlebem ze smalcem i tradycyjnymi wypiekami. Nie zabrakło też innych atrakcji, najmłodsi mieli sporo radości z wizyty Świętego Mikołaja z prawdziwymi reniferami, efektownego pokazu ognia Fire Show, czy też warsztatów i animacji dla dzieci przygotowanych przez Kreatywnych Animatorów oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Na scenie nie zabrakło też koncertów oraz wspólnego kolędowania między innymi z Kami Gospodyń z Bysiny i Krzyszkowic, Studiem Piosenki Natalii Hodurek oraz Reprezentacyjną Orkiestrą Miasta i Gminy Myślenice w sobotę, czy też Zespołem Muzycznym Małopolskiej Szkoły Gościnności, kameralnym Chórem Hura, Stowarzyszeniem My Łęczanie i Grupą Kolędniczą Zasań w niedzielę.

- Tegoroczny piknik świąteczny odbył się w innej formule niż dotychczas, a dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie znalazł się na mapie Małopolskich Jarmarków Bożonarodzeniowych, które odbyły się w kilku miejscowościach na terenie całego województwa. Dziękuję za wsparcie oraz patronat honorowy obecnemu na naszej imprezie wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego Łukaszowi Smółce i jednocześnie mam nadzieję, że za rok zorganizujemy tę imprezę w podobnej formule. Słowa uznania kieruję też do wszystkich wystawców i Kół Gospodyń za wprowadzenie w klimat Bożego Narodzenia świątecznymi potrawami, jak również wszystkim grupom kolędniczym i stowarzyszeniom, które wystąpiły na scenie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Udział w jarmarkach to także szansa na wspólne spotkania. Każdy, kto odwiedził jarmark w Myślenicach i zrobił sobie pamiątkowe anielskie zdjęcie na tle specjalnie przygotowanej świątecznej ścianki w ramach akcji województwa małopolskiego „Dobro jest w Małopolsce”, może je umieścić na fanpage’u Małopolski dodając hashtag #dobrojestwmalopolsce wraz z odpowiedzią na pytanie: „Co dobrego zrobiłeś dla innych w ostatnim czasie?”. Na uczestników świątecznej zabawy czekają drobne upominki!

- Bardzo dziękuję za obecność nie tylko na małopolskich jarmarkach, ale też festiwalu smaku. Dziś promujemy małopolską żywność, nasze wyroby, rękodzieło i tradycyjne przysmaki. Z tego miejsca dziękuję wszystkim Paniom z Kół Gospodyń za to, że są z nami i dbają o kultywowanie tradycji – mówił na myślenickim Rynku Łukasz Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, składając życzenia świąteczne mieszkańcom Miasta i Gminy Myślenice.

W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy wicemarszałek Łukasz Smółka, burmistrz Jarosław Szlachetka, wiceburmistrz Mateusz Suder, a także poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Władysław Kurowski, Monika Gubała, dyrektor departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji UMWM oraz radni Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica i Stanisław Bisztyga.

Podczas Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Myślenicach na jednym ze stoisk prowadzono charytatywną zbiórkę na leczenie 11-miesięcznej Marysi Miąsko z Kwapinki i łącznie zebrano 21 034,61 zł. Dziękujemy za okazane wsparcie!