LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

niedziela, 28 lipca 2024

Rumageddon Myślenice 2024 – najbardziej hardkorowy Runmageddon w sezonie!

Już 27-28 lipca 2024 roku, w Myślenicach odbędzie się najbardziej hardkorowy Runmageddon sezonu! Po ośmiu latach przerwy kultowa lokalizacja wraca na mapę największych wyzwań biegowych w Polsce. Organizatorzy zapraszają zarówno uczestników, jak i kibiców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Organizację imprezy wspiera Miasto i Gmina Myślenice

RUNMAGEDDON to nic innego jak bieg OCR (z ang. Obstacle Course Race), polegający na pokonywaniu różnych przeszkód na trasie. Przeszkody te można śmiało podzielić na kilka grup:

  1. NATURALNE, czyli takie, które przygotowała sama Matka Natura. Zaliczamy do nich wszelkiego rodzaju dołki czy wzniesienia, wynikające z ukształtowania terenu oraz naturalne zbiorniki wodne.
  2. TECHNICZNE – to głównie instalacje metalowe, lub metalowo – drewniane, do których pokonania oprócz siły, należy użyć odpowiedniej techniki.
  3. SIŁOWE – jak sama nazwa wskazuje, do ich pokonania używamy głównie siły mięśni. Może to być np. przenoszenie ciężkich, metalowych łańcuchów czy worków z piaskiem.
  4. KOORDYNACYJNE – tu liczy się balans ciała – różnego rodzaju równoważnie - i koordynacja ruchu np. przechodzenie w błocie, pod zasiekami z drutu kolczastego.

W tegorocznej edycji dostępne będą następujące formuły:

- **Rekrut** 6 km | +30 przeszkód
- **Hardcore** +21 km | +70 przeszkód
- **Ultra** +42 km | +140 przeszkód
- **Kids** +1km | +15 przeszkód
- **Family** +2km | +15 przeszkód

Na miejscu czekać będą różnorodne atrakcje oraz strefa gastro. To nie tylko wyzwanie sportowe, ale również doskonała okazja do spędzenia aktywnego weekendu w gronie rodziny i przyjaciół.

Zapisy wciąż są możliwe na stronie organizatora runmageddon.pl

Nie przegap tego! Dołącz do nas i poczuj adrenalinę, która na długo pozostanie w Twojej pamięci.