Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

środa, 28 sierpnia 2019

SMYK FEST – największy charytatywny koncert w Małopolsce już w ten czwartek w Myślenicach!

Gramy dla mniejszych i większych smyków zmagających się z ciężkimi chorobami. Już 29 sierpnia 2019 r. na Rynku Głównym w Myślenicach (w godz. 17:00-22:00) odbędzie się największy charytatywny koncert w Małopolsce – SMYK FEST im. Kacperka Chodurka.

Na scenie wystąpią:

- Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Joanny Knapik
- Karolina Szczurowska – The Voice Kids
- Małgorzata Hodurek – The Voice of Poland
- Gwiazda wieczoru: zespół The Dumplings
Koncert poprowadzi aktorka Julia Kamińska.

- Jestem dumna, że po raz drugi mogę poprowadzić to wyjątkowe wydarzenia – bycie jego częścią to dla mnie wielki zaszczyt. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Małopolski do wspólnego pomagania, ponieważ to najlepsza opcja na fantastyczne zakończenie wakacji – mówi Julia Kamińska.

Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, w tym:

 - Cukierenka dla Smyków, prowadzona przez Sylwię Bałę, finalistkę programu Bake of – Ale Ciacho! oraz przyjaciół znanych z innych programów kulinarnych

- zawodnicy Speed-Ball Sportownia, z którymi będzie mogli zagrać w Speed-Ball’a

- licytacja charytatywna, w której główną nagrodą są wakacje w Toskanii dla 4 osób!

Szczegóły Wydarzenia dostępne na stronie: Smyk Fest na Facebooku

Komu Pomagamy? 

Karolinka Płachta pierwszy raz zachorowała na białaczkę w wieku 2 lat. Chemioterapia i leczenie onkologiczne przyniosło pozytywny rezultat i nic nie wskazywało na to, że choroba może wrócić. W tym roku pojawiła się jednak trzecia wznowa choroby. Dziś Karolinka potrzebuje naszej pomocy, gdyż lek, którego potrzebuje nie jest refundowany. Obecnie potrzeba min. 30 tysięcy złotych.

Emilka Skrzeczek – urodziła się jako wcześniak, w okresie niemowlęcym przeszła dwa wylewy do mózgu, dlatego dziś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – spastyke czterokończynową i diplegie. Na co dzień potrzebuje rehabilitacji psychoruchowej, zajęć stymulujących, wspomagania sensorycznego i zajęć z neurologopedą. Jest rehabilitowana w Polsce i w Austrii. Średnio co dwa miesiące bierze udział w terapii komórkami macierzystymi. Koszt leczenia Emilki, tylko do końca roku wyniesie ok. 110 tysięcy złotych.

Maciej Ostafin – siła ludzkich serc i mięśni nie odpuściła jego życia. Siła i determinacja ochotników OSP Trzebunia sprawiła, że po kilku minutach wróciło tętno, lekarze uważają to za cud, strażacy również. Maciej w ubiegłym roku podczas wykonywania prac rolnych został przygnieciony przez ciągnik, w skutek czego doszło do niedotlenienia mózgu i paraliżu. Dziś Maciej jest pod stałą opieką lekarską i jest rehabilitowany każdego dnia. Koszt rehabilitacji to około 150 tysięcy złotych. 

Marcin Kasprzyk – kiedy w październiku zeszłego roku Marcin wyjechał z domu do pracy, ani on, ani ktokolwiek inny nie spodziewał się, że za kilka minut jego życie już nigdy nie będzie takie samo. Samochód, który jechał z naprzeciwka zjechał na pas po którym poruszał się Marcin. Marcin leżąc na asfalcie przeżył największą tragedię swojego życia – urwana noga została pod samochodem... Młody, silny, aktywny człowiek, który na co dzień wykazywał się dużą empatią i pomocą innym, sam dziś potrzebuje pomocy. Żeby powrócić do pełni życia potrzebuje protezy, której koszt to 400 tysięcy złotych. 

Głównymi Partnerami Wydarzenia są: Województwo Małopolskie, Fundacja Orlen Dar Serca, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Pan Jarosław Szlachetka, Wójt Gminy Pcim – Pan Piotr Hajduk, Wójt Gminy Gdów – Pan Zbigniew Wojas.

Zbiórka Publiczna zatwierdzona przez Ministerstwo Sprawa Wewnętrznych i Administracji o nr: 2019/3459/KS.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Akuratna oraz Komitet Społeczny Pomocy Chorym z Terenu Małopolski.

Zbiórka Publiczna zatwierdzona przez Ministerstwo Sprawa Wewnętrznych i Administracji o nr: 2019/3459/KS

Do zobaczenia w Myślenicach!