Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

czwartek, 27 lutego 2020

Świetna zabawa maluchów podczas Orlen Przedszkoliada Tour w Myślenicach

Po raz drugi w Myślenicach odbyła się wyjątkowa sportowa impreza dla najmłodszych. Orlen Przedszkoliada Tour to cykl największych imprez dla przedszkolaków w Europie, do organizacji wydarzenia dołączyli lokalni sportowcy, a maluchy dopingował ich ulubieniec Kangur - maskotka zawodów.

W wydarzeniu odbywającym się w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach wzięły udział przedszkolaki z całej Gminy Myślenice. Dzieci rywalizowały w kilku dyscyplinach, a na końcu wszyscy wygrywali. Imprezie patronował burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

- Miło było patrzeć, jak nasze przedszkolaki świetnie się bawią i próbują swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Dla większości maluchów była to prawdopodobnie pierwsza okazja do wzięcia udziału w tak dużej imprezie, sprawdzając się w grze w siatkówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, czy innych dyscyplinach sprawnościowych. Dziękuję za wsparcie i udział w imprezie zawodnikom i trenerom KS Dalin Myślenice, SMS Dalin Myślenice, UKS Jedynka Myślenice oraz Wawelskim Smokom – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W rywalizacji wzięły udział przedszkolaki z placówek, w których prowadzone są zajęcia z Kangurem. Maskotka Przedszkoliady – Czerwony Kangur – niczym prawdziwy gospodarz zadbał o jak najlepsze samopoczucie i dobrą zabawę maluchów. Wszystkich stacji, na których znalazła się każda grupa przedszkolaków było osiem - na dwóch ostatnich najmłodsi mogli zjeść zdrową przekąskę oraz pokazać swój talent artystyczny przygotowując pracę na temat sportowych emocji.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji Orlen Przedszkoliada Tour, która odbyła się w Myślenicach w dwóch turach, każdy z uczestników otrzymywał dyplom, medal i niespodzianki - gadżety ufundowane przez Miasto i Gminę Myślenice.

ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2020 odbywa się we wszystkich miastach pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Partner Tytularny: PKN ORLEN
Patronat Honorowy: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda
Partnerzy Wspierający: Play-Doh, Stora Enso, Astra S.A, Tarczyński, Visolvit, Fitty Kid
Ogólnopolski Partner Medialny: Polskie Radio Dzieciom
Partner Lokalny: Miasto i Gmina Myślenice
Lokalni Partnerzy Medialni: TVP3 Kraków, MiastoDzieci.pl, Rodzinny Kraków, Gazeta Myślenicka
Lokalni Partnerzy Sportowi: KS Dalin Myślenice, SUMKS Jedynka Myślenice, Stowarzyszenie Dalin Myślenice, Wawelskie Smoki

Fotorelacja - Orlen Przedszkoliada Tour 2020