Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

piątek, 07 czerwca 2019

Warsztaty profilaktyczno-motywujące - Antyhejt, antyprzemoc

10 czerwca 2019 r. od godz. 9:00 w ramach Myślenickiej kampanii „Dajmy Młodym Siłę” na Hali Widowiskowo Sportowej w Myślenicach zaczynają się warsztaty profilaktyczno-motywujące prowadzone przez rapera Romana Boskiego z Fundacji Drużyna Mistrzów. Do udziału w nich tym razem zostali zaproszeni uczniowie klas 6 i 7 szkół podstawowych z naszej gminy.

Młodzież miała okazje już spotkać się z raperem 7 maja 2019 r. podczas organizowanej „Debaty – Myślenicki Dialog Razem przeciw Hejtowi” w sali kinowej MOKiS.

- Dwa tygodnie temu miałem przyjemność i zaszczyt grać koncert i pełnić rolę eksperta podczas dużej Małopolskiej Konferencji organizowanej w Myślenicach pod patronatem Pana Burmistrza pt. STOPHEJT, której zadaniem była debata na temat radzenia sobie z hejtem wirtualnym ale i tym rzeczywistym. Dzień później doszło do tragedii w warszawskiej szkole. To wydarzenie upewniło nie w tym, że nowym hasłem warsztatów profilaktycznych będzie ANTYPRZEMOC I ANTYHEJT – postanowiłem nagrać także ten utwór bo utworami hiphopowymi najłatwiej jest mi dotrzeć do Waszych serc - czytamy na facebookowym profilu Romana Bosskiego.

Sport, Muzyka, Pasja – tym przesłaniem Roman Boski będzie przekonywał młodych aby przeciwstawili się internetowemu hejtowi, dopalaczom, psychotropom, przemocy, depresji, presji grupy rówieśniczej, publicznym upokorzeniom, braku zrozumienia, brak szacunku. Jak zapowiada raper podczas swojego wystąpienia razem ze znanymi sportowcami ze świata sportów walki, których zaprosił do udziału w warsztatach – będzie chciał przekonać młodzież aby przeciwstawili się tym patologicznym zjawiskom.