Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

niedziela, 12 stycznia 2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Myślenicach

W najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla ratowania zdrowia i życia dzieci potrzebujących operacji. W Myślenicach to już 21. zbiórka w ramach akcji WOŚP, a przed rokiem zebrano rekordową kwotę 170 tys. zł! W programie przewidziano wiele atrakcji, a wolontariuszy z charkaterystycznymi serduszkami będzie można spotkać w różnych miejscach.

Myślenicki sztab WOŚP będzie, jak co roku, mieścił się w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT w Kamienicy Obońskich Rynek 27, a zdecydowanie największą atrakcją tego dnia będzie koncert zespołu LemON w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu o godzinie 18:00. Bilety na akustyczny koncert rozeszły się błyskawicznie! UWAGA: Wstęp na koncert możliwy będzie tylko za okazaniem bezpłatnej wejściówki!

Już w piątek do akcji charytatywnej włącza się Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach organizując kiermasz słodkości, natomiast w niedzielę w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się przejażdżki i pokaz samochodów zabytkowych grupy Motosport Myślenice na Rynku w godzinach od 9 do 15. Również w niedzielę w sztabie WOŚP w Punkcie Informacji Turystycznej odbędą się warsztaty grawerowania na szkle, a wieczorem licytacje pamiątek oraz pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba" współfinansowane przez Gminę Myślenice. Początek tradycyjnego pokazu o godzinie 20:00 na Rynku.

Na Plaży Trawiastej na Zarabiu będzie można uczestniczyć w przejażdżkach quadami off-road, a myślenickie Morsy zapraszają na wspólne morsowanie o godzinie 12:00 przy Dolnym Jazie. Szczegóły znajdziecie na plakatach!

Policja apeluje o bezpieczeństwie podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

- Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
- Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
- Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
- centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
- głównych ciągach komunikacyjnych;
- miejscach dobrze oświetlonych;
- miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
- miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!