Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

czwartek, 24 października 2019

Z podwórka na bieżnię, czyli mała olimpiada w Myślenicach

Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z PKN Orlen organizuje na terenie całej Polski sportowe wydarzenia dla dzieci pod nazwą „Z podwórka na bieżnię” pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Mała olimpiada odbyła się także w Myślenicach dla uczniów szkół podstawowych z całej gminy.

- Dziękujemy panu burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za zaproszenie do Myślenic, bo nie znaleźliśmy się tutaj przypadkiem. Cieszymy się, że możemy promować lekką atletykę, która jest królową sportowych dyscyplin, a być może ktoś z Was odnajdzie swój talent właśnie dzisiaj. W tym wydarzeniu opowiemy Wam trochę o historii dyscyplin olimpijskich, a później zaprosimy na wspólny test i spróbowanie swoich sił na parkiecie hali widowiskowo-sportowej – mówił na początku imprezy Sebastian Chmara, były reprezentant Polski w wieloboju, znany także jako komentator telewizyjnych transmisji z mitingów lekkoatletycznych.

Sebastian Chmara specjalizował się w siedmioboju, zdobył między innymi złote medale mistrzostw Świata oraz Europy pod koniec lat 90. W myślenickiej hali gościliśmy także innego byłego reprezentanta Polski - Pawła Januszewskiego, który w przeszłości zdobywał między innymi złoty oraz brązowy medal Mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów przez płotki.

Rozpoczynając małe igrzyska olimpijskie dzieci mogli poczuć namiastkę tego wielkiego wydarzenia. Paweł Januszewski wraz z Sebastianem Chmarą uroczyście rozpalili znicz olimpijski pochodnią, którą na Olimpiadzie w Londynie niósł uroczyście Artur Partyka, reprezentujący Polskę w skoku wzwyż. W otwarciu zawodów wzięli udział także Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice oraz Michał Funek, prezes spółki Sport Myślenice.

Następnie parkiet został oddany uczniom z klas czwartych, piątych i szóstych Szkół Podstawowych z terenu Gminy Myślenice, które rywalizowały w olimpijskich konkurencjach przy żywiołowym komentarzu Sebastiana Chmary oraz otrzymując cenne wskazówki od doświadczonych reprezentantów Polski. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze szkoły w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PKN Orlen.