Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

poniedziałek, 09 września 2019

Zapisy do Myślenickiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży

9. września 2019 r. ruszają zapisy do Myślenickiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. Organizatorem projektu, realizowanego w ramach 3. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie – Filia w Myślenicach.

Przed Uniwersytetem stoją trzy nadrzędne cele: odkrywanie talentów, inspirowanie i rozwijanie ich oraz zapobieganie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży, poprzez rozbudzanie pasji, wykorzystywanie naturalnych predyspozycji, inicjowanie ciekawych kontaktów społecznych.

Od października 2019 r. do czerwca 2020 r. odbędzie się w sumie ok. 300 warsztatów – m.in. matematycznych, przyrodniczych, historycznych, literackich, artystycznych, szachowych, z zakresu robotyki, origami i programowania. Zajęcia będą prowadzone w czterech grupach wiekowych (6-8 lat, 8-10 lat, 10-13 lat oraz 13-16 lat), każda po 60 osób. Dodatkowo zorganizowany zostanie szereg spotkań specjalnych – z pisarzami, artystami, naukowcami, sportowcami – w większości ogólnodostępnych.

Kto może zostać studentem Myślenickiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży? Do zapisów zachęcamy dzieci urodzone pomiędzy 1.01.2003 r. a 31.12.2013 r., mieszkające na terenie powiatu myślenickiego, pragnące rozwijać swoje zainteresowania i talenty. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, organizatorzy przewidują przeprowadzanie wstępnej rekrutacji.

Uniwersytet daje ogromne możliwości – w postaci inspiracji, spotkań, wiedzy czy umiejętności, jakie nabędą uczestnicy. Jednak fundamentem każdego sukcesu jest solidna praca, dlatego warto mieć świadomość, że zapisanie na Uniwersytet to też pewne zobowiązanie – chociażby do systematycznego uczestnictwa w zajęciach.

Mamy nadzieję, że  w ciągu roku działalności uda się zrealizować misję Uniwersytetu – dzięki współpracy z różnymi instytucjami kultury i edukacji oraz zaangażowaniu prawdziwych pasjonatów, stworzymy przestrzeń odkrywania i rozwijania talentów. A tych w naszym powiecie zdecydowanie nie brakuje.

Szczegółowe informacje o zajęciach i zapisach są dostępne na stronie Biblioteki Pedagogicznej (www.pedagogicznamyslenice.pl) oraz na fanpage’u Uniwersytetu (facebook/ Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży).

Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży poszukuje ponadto wolontariuszy do pomocy w realizacji zadania - szczegóły w wydarzeniu na facebooku Wolontariat w Myślenickim Uniwersytecie Dzieci i Młodzieży