Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

środa, 26 lutego 2020

Złote Gody w Myślenicach, jubileusz świętowały 52 pary małżeńskie!

We wtorek 25 lutego pięćdziesiąt dwie pary z Gminy Myślenice świętowały jubileusz Złotych Godów, czyli pięćdziesiątą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Podczas uroczystości w sali bankietowej Euforia w Myślenicach burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z posłem na Sejm RP Władysławem Kurowskim uhonorowali jubilatów medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie, a także złożono wiele życzeń.

- Jubileusz, który celebrujemy jest szczególny dla Was czcigodni jubilaci, ale też dla Waszych bliskich, rodzin i przyjaciół, ponieważ stanowi o sile Waszego związku. Te wszystkie chwile spędzone razem dzień po dniu wzmacniały Wasze więzy i relację, doprowadzając Was do tak wspaniałego jubileuszu, jakim jest pięćdziesiąta rocznica zawarcia małżeństwa. To najlepszy dowód, że wspólna praca, zaangażowanie, szacunek i tolerancja buduje trwałe relacje oraz świadczy o tym, że byliście wierni słowom, które powiedzieliście sobie pięćdziesiąt lat temu, zawierając związek małżeński – mówiła podczas uroczystości Ewa Dziadek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Myślenicach.

Następnie życzenia parom małżeńskim obchodzącym Złote Gody złożyli burmistrz Jarosław Szlachetka oraz poseł Władysław Kurowski.

- Wasz dostojny jubileusz uświadamia nam wszystkim ile troski, wspólnej pracy i zaangażowania musieliście wspólnie włożyć, by dotrwać razem do tego miejsca, odkąd pięćdziesiąt lat temu powiedzieliście sobie sakramentalne „tak” przy ołtarzu. Dziękuję za dbałość o Waszą miłość, a jako burmistrz i gospodarz Miasta i Gminy Myślenice dziękuję także, że przez wiele lat pracy zawodowej, dzięki której mieliście swój wkład w rozwój naszego miasta i gminy. To dzięki Wam dzisiaj nasze miejscowości wyglądają właśnie tak jak widzimy. Trwałość małżeństw jest coraz większym problemem naszego społeczeństwa, a Państwo jesteście przykładem dla młodszych pokoleń. Życzę kolejnych rocznic, następnych Diamentowych Godów i aby Wasi bliscy byli z Wami i pamiętali o Was, biorąc przykład ze swoich rodziców, czy dziadków – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

- Cieszę się, że mogę wspólnie z Państwem świętować tę uroczystość. Niedawno rozmawiałem z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą, wspominając o dzisiejszym wydarzeniu prosił, bym przekazał gorące życzenia dalszego pożycia małżeńskiego. Dziękujemy Wam za dobry przykład długoletniego pożycia małżeńskiego i bycie wzorem rodziny, ale też za wspólne pokonywanie zarówno pięknych chwil, jak i tych trudnych, których w tak długoletnim pożyciu na pewno nie brakowało. To ważne, że dajcie wzorowy przykład młodszym pokoleniom – dodał Władysław Kurowski, poseł na Sejm RP.

Po przemówieniach małżonkowie otrzymali z rąk burmistrza Jarosława Szlachetki medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Świętujący małżonkowie oprócz orderów otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty wręczane przez posła Władysława Kurowskiego i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Myślenicach Ewę Dziadek. Całość imprezy uświetnił występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka oraz słodki poczęstunek.

Szczęśliwi jubilaci

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka medalem w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczył Urszulę i Józefa Balachowskich, Józefę i Jana Batko, Janinę i Tadeusza Brytan, Wandę i Ludwika Chabiniak, Teresę i Tadeusza Ciaputa , Marię i Stanisława Cichoń, Jadwigę i Józefa Ćwierz,  Marię i Stanisława Dudzik, Marię i Tadeusza Figiel, Janinę i Stanisława Figuła, Teresę i Franciszka Gardoń, Elżbietę i Józefa Gielas, Halinę i Adama Gorączko , Helenę i Hieronima Góralik, Marię i Mariana Góreckich, Jadwigę i Stanisława Grabek, Zofię i Michała Grochal, Marię i Kryspina Holewa, Barbarę i Ludomira Jantos, Danutę i Wiesława Jawor, Czesławę i Jana Kaja, Marię i Andrzeja Kalisz, Marię i Józefa Kruczek, Rozalię i Jana Krzystek, Zofię i Władysława Kupczyńskich, Danutę i Szymona Kutrzeba, Bogumiłę i Michała Łotockich, Irenę i Kazimierza Mika, Stanisławę i Władysława Mistarz, Jadwigę i Mieczysława Mitana, Mariannę i Tadeusza Mroczek, Krystynę i Marka Nowak, Krystynę i Jana Opryszek, Władysławę i Władysława Ożóg, Stanisławę i Stefana Paryła, Stefanię i Józefa Poznańskich, Barbarę i Leszka Przęczek, Zofię i Stanisława Ptak, Teresę i Czesława Siatka, Marię i Józefa Skałka, Teresę i Stanisława Skałka, Annę i Antoniego Sobala, Antoninę i Jerzego Suder, Małgorzatę i Stanisława Sukta, Mariannę i Józefa Szatan, Marię i Waldemara Szymskich, Józefę i Wiesława Wawro, Pelagię i Jana Wąsowicz, Wandę i Jana Wójciak, Barbarę i Ryszarda Wyrobek, Małgorzatę i Józefa Zając, Józefę i Zygmunta Żurek.

Wszystkim Jubilatom składamy serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tych jakże szczególnych jubileuszy małżeńskich.