Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 15 listopada 2018

Z Hufcem ZHP Myślenice przy Ogniu Niepodległości!

,,Ziemio ojczysta, ziemio jasna, nie będę powalonym drzewem. Codziennie mocniej w ciebie wrastam radością, smutkiem, dumą, gniewem.”- tymi słowami wiersza Wisławy Szymborskiej zuchy i harcerze z Hufca ZHP Myślenice rozpoczęły Ognisko Patriotyczne 10 listopada.

W Myślenicach zapadał zmrok, a na samym środku Rynku zapłonęło wielkie ognisko. Hufiec Myślenice świętujący przez cały weekend 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości zaprosił wszystkie rodziny zuchów i harcerzy, mieszkańców miasta oraz znajomych na śpieowogranie patriotyczne i harcerskie przy wspólnym ogniu. Druhna Komendantka phm. Karolina Szlachetka powitała zebranych uczestników Zlotu i gości gawędą patriotyczną, a później miastem płynął śpiew, dźwięk gitar i teksty wierszy patriotycznych.

- Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem ,,Bratniego Słowa” i tradycyjnym puszczeniem Iskierki Przyjaźni. Dziękujemy serdecznie strażakom z OSP Śródmieście, którzy dbali o bezpieczeństwo w trakcie ogniska oraz wszystkim uczestnikom i gościom za wspólny czas spędzony przy Ogniu Niepodległości. Dwudniowy zlot był bardzo owocny w wydarzenia związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesteśmy dumni, mogąc świętować wspólnie tak ważną rocznicę dla naszego kraju!​ - relacjonuje Magdalena Wojtan, członkini Komendy Hufca ds. programu.

Zuchy i Harcerze w sobotę uczestniczyli również w grze miejskiej na terenie Myślenic, podczas której poznali 100 bohaterów, którzy przyczynili się do Niepodległej Polski, a w niedzielę, 11 listopada stworzyli Harcerską Stefę Kibica na płycie rynku dla biegaczy biorących udział w Narodowym Biegu Stulecia ,,Od Bałtyku aż do Tatr”. Uczestnicy Zlotu wzięli także udział w odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego na rynku wraz z mieszkańcami miasta, a później uczestniczyli w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości w Myślenicach, Dobczycach i Jaworniku.