LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Altana, grillowisko i oświetlenie dróg lokalnych w Zasani

W miejscowości Zasań w dwóch ostatnich edycjach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zdecydowali o zaaranżowaniu miejsca spotkań, a także o montażu oświetlenia ulicznego. Obydwa zadania zrealizowano w bieżącym roku i oddano do użytku mieszkańcom.

W miejscu spotkań w centrum miejscowości wybudowano altanę wraz z podłożem z kostki brukowej, zamontowano stół wraz z ławkami oraz uporządkowano teren, na którym będzie możliwość wspólnego grillowania, a także gry w tenisa stołowego. To miejsce zostało także doświetlone za pomocą energooszczędnej lampy LED, które w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego powstały także na drodze gminnej w Zasani.

- Mieszkańcy Zasani nie mają wspólnego miejsca, gdzie mogliby spotkać się i spędzać razem czas. Celem zadania było zorganizowanie miejsca wspólnych spotkań i integracji społeczeństwa oraz aktywnego wypoczynku poprzez zainstalowanie stołu do tenisa. Cieszę się, że takie miejsce powstało w naszej miejscowości i mam nadzieję, że będzie służyć mieszkańcom – mówi Janina Łabędź, sołtys Zasani, jedna z inicjatorek projektu.

W uroczystym przekazaniu inwestycji wzięli udział burmistrz Jarosław Szlachetka oraz przedstawiciele lokalnej społeczności - radna Małgoszata Jaśkowiec oraz inicjatorki zadania Monika Horecka i Janina Łabędź.