Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 27 stycznia 2020

"Czwarty Mędrzec" w Porębie

W ostatnią niedzielę 26 stycznia sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Porębie wypełniła się po brzegi. A to wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego pt. „Czwarty Mędrzec” wg scenariusza Marcina Kobierskiego. W role, które można było podziwiać w miniony weekend, wcielili się uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Banachiewicza w Porębie.

Historia opowiada o losach króla Amirana i jego towarzyszki – papugi, którzy wyruszają w podróż pełną przygód w celu oddania pokłonu małemu Jezusowi.   

To przedstawienie jasełkowe pokazuje nam trochę inny obraz Bożego Narodzenia, które dzieje się gdzieś z boku. A cała akcja ukazuje wędrówkę i poszukiwania człowieka. Mam nadzieje, że to przedstawienie będzie inspiracją do przemyśleń oraz refleksji o tym co jest w życiu najważniejsze – powiedział Andrzej Jaśkowiec, dyrektor Szkoły Podstawowej w Porębie.

W wydarzeniu wziął też udział wiceburmistrz Mateusz Suder, podziwiając zaangażowanie aktorów i bardzo wysoki poziom przedstawienia w reżyserii Agnieszki Oleksy.

– Cieszę się, że mogłem obejrzeć piękny spektakl pt. "Czwarty Mędrzec" w wykonaniu nauczycieli, uczniów oraz rodziców, który umilił dzisiejszy wieczór mieszkańcom Poręby. Wspaniała gra aktorska, scenografia i kostiumy doceniona została aplauzem publiczności, która szczelnie wypełniła całą salę – skomentował wiceburmistrz.

Osoby występujące:
AMIRAN – ks. Piotr Piekart
FILIS – Ilona Dąbrowska
DWÓRKA I i ANIOŁ – Justyna Raczek
DWÓRKA II – Janina Jania
PAPUGA – Anna Lenart
OSOBA CHORA I – Małgorzata Skóra
OSOBA CHORA II – Małgorzata Oleksy-Sołtys
OSOBA CHORA III – Sylwia Głogowska
OSOBA CHORA IV – Agnieszka Oleksy
DWORZANIN i JÓZEF – Sławomir Skóra
KWIACIARKI:
IRIS – Aneta Żądło
TABIS – Natalia Tokarczyk
LAMINA – Katarzyna Kamyczura
CHEFREN i MARYJA – Justyna Słowik
MALFINA – Lidia Łabędź
AKTOR i KRÓL KACPER – Andrzej Jaśkowiec
AKTORKA I – Ewa Kozaczyk
AKTORKA II – Iwona Irzyk
KRÓL MELCHIOR – Józef Hanusiak
KRÓL BALTAZAR – Antoni Irzyk
PASTERZE: Artur Hanusiak, Jakub Janczak, Michał Przybyłek, Mateusz Tokarz, Adam Skóra, Kacper Jania, Aleksandra Wieliczko, Kacper Jaśkowiec
OWIECZKI: Blanka Kamyczura, Alicja Tokarczyk, Adriana Żądło, Norbert Zelek, Lena Batko, Aleksandra, Żerdecka, Zuzanna Sukta, Iga Nikiel
OPERATOR MUZYKI - Maria Irzyk
REŻYSER – Agnieszka Oleksy