Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 23 stycznia 2020

Deklaracje i informacje podatkowe w 2020 roku

W związku z ustawą z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (Dz. U. z 2018 r. poz. 2244) od 1 lipca 2019 roku mają zastosowanie nowe formularze informacji i deklaracji podatkowych (informacje o nieruchomościach i obiektach budowlanych informacje o gruntach, informacje o lasach oraz deklaracje na podatek od nieruchomości, rolny i leśny).

Nowe formularze mają zastosowanie do informacji i deklaracji dotyczących spraw, w których obowiązek podatkowy powstał po 1 lipca 2019 roku. W sprawach, w których obowiązek podatkowy powstał przed tym dniem, należy stosować dotychczasowe formularze określone uchwałą Rady Miejskiej w Myślenicach.

Informacje i deklaracje podatkowe należy składać wraz z załącznikiem zawierającym dane o przedmiotach podlagających opodatkowaniu a w przypadku korzystania ze zwolnień od podatku, również z załącznikiem zawierającym dane o przedmiotach zwolnionych.

Nowe formularze dostępne są na stronie: www.podatki.gov.pl oraz na stronie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice www.myslenice.pl/dla-mieszkanca/wazne-informacje/stawki-oplat