LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 08 lipca 2024

Efektowna wystawa przeglądowa Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach możecie zobaczyć najnowszą wystawę fotograficzną wystawioną przez Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej – MgFoto. Wernisaż dziesiątej wystawy przeglądowej mgFoto zatytułowano "Paradygmaty", a przedstawiono też wernisaż Wystawy Pokonkursowej "Świat w 2023".

Organizację konkursu oraz wernisażu wsparło Miasto i Gmina Myślenice, a burmistrza Jarosława Szlachetkę reprezentował zastępca – Mateusz Suder. Wydarzenie oficjalnie otworzyli prezes stowarzyszenia mgFoto Grażyna Gubała, a także odpowiedzialny za organizację wydarzenia Marek Gubała, kurator wystawy przeglądowej Leszek Górski, a także Paweł Boćko, który opowiedział o swych fotografiach wykonanych w podróży po Chinach. W uroczystym otwarciu wzięła również dyrektor Biblioteki Agnieszka Kazanecka-Bylica, zapraszając jednocześnie do obejrzenia fotografii zarówno uczestników wernisażu, jak również mieszkańców, którzy w godzinach otwarcia biblioteki mogą zobaczyć fotografie.

W trakcie rozdawania nagród Konkursu Fotograficznego „Świat w 2023” pan Arkadiusz Dalak opowiedział o zakulisowych aspektach powstania swej nagrodzonej w konkursie pracy, a pan Bartłomiej Bodzek o pełnej wyzwań, ale dającej mnóstwo satysfakcji, wolontariackej pracy w Fundacji „Szerpowie Nadziei” pomagającej osobom z niepełnosprawnościami zdobywać górskie szczyty i w ten sposób spełniać swoje marzenia. Nagrody wręczał Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, która objęła opieką tegoroczną edycję konkursu i zasponsorowała nagrody oraz koszty organizacji pokonkursowej wystawy.

Nagroda „Aparat Roku” - za nieocenioną i rzetelną pracę dokumentalisty, sprawozdawcy i recenzenta życia naszego regionu, a przez to, pielęgnowanie pamięci o historii, tradycji i kulturze, trafiła do wyjątkowej postaci w myślenickim krajobrazie sztuki i dziedzictwa kulturowego, czyli do Rafała Podmokłego, na co dzień także dziennikarza Gazety Myślenickiej.

- Nie można nie wspomnieć o fakcie, że wraz z Nową Galerią, goście po raz pierwszy mieli okazję wpisać się do świeżutkiej, przepięknej kroniki, którą własnoręcznie wykonał i sprezentował Stowarzyszeniu, nasz przyjaciel z zaprzyjaźnionego Fotoklub Orava – Milan Lackovič.  Cieszymy się i dziękujemy, że w tak ważnym dla nas dniu, byliście z nami. Dodatkowo informujemy, iż z powodu wakacji obie wystawy - pokonkursowa w starej galerii mgFoto  i „Paradygmaty” w Nowej Galerii – na piętrze wisieć będą aż do września. Macie więc czas, by spokojnie je obejrzeć – komentuje Tomasz Szymański, którego fotorelację załączamy do artykułu.

fot. Tomasz Szymański