Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 02 grudnia 2019

Finał kursu samoobrony „Bezpieczna Kobieta”

Te bezpłatne szkolenia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet z naszego regionu. Po kolejnej edycji „Bezpiecznej kobiety”, nie ma żadnych wątpliwości, że jest to bardzo pożyteczne i udane przedsięwzięcie, w którego przebieg angażuje się coraz więcej kreatywnych i nowoczesnych kobiet.

Jak twierdzą Panie IX już edycji kursu te kilkanaście godzin treningu połączone ze strzelaniem na strzelnicy to bardzo ważne chwile w ich życiu. Podczas sobotnich listopadowych treningów miały okazję przekonały się, że płeć nie jest żadnym ograniczeniem, czy też powodem dyskryminacji w której kobietę skazuje się na przegraną. Każda uczestniczka kursu bez względu na wiek uświadomiła sobie jak wiele można zyskać dzięki regularnym treningom. Zaproszeni zaś instruktorzy z myślenickich klubów swoją postawą przekonywali, że sztuki walki to nie tylko samoobrona, ale również sposób na życie. W odpowiedzi wojownicze kursantki udowadniały, że mniejszą siłę i masę mięśniową możne zrekompensować zwinność, zaskoczenie oraz mentalne nastawienie do obrony.

Funkcjonariusze z myślenickiej straży miejskiej wciąż poszukują nowych rozwiązań i sposobów motywacji dostosowanych do potrzeb i możliwości osób, które zgłaszają swój udział w projekcie. Ważna dla prowadzących jest również atmosfera wśród Pań, które się nie zawsze znają, a przez jakiś czas stają się wspólnotą. Pomimo sobotniego andrzejkowego wieczoru na finałową część kursu zgłosiło się 45 kobiet. To zaangażowanie wynagrodziła im właścicielka pracowni cukierniczej Pani Agnieszka Starosta-Zgoda, która przygotowała dla wszystkich iście królewski Słodki Warsztat. Rozstanie z IX edycją kursu „Bezpieczna Kobieta” nie było łatwe, Panie pytały o kontynuację kursu – dlatego padła data X jubileuszowej już edycji – będą to wszystkie soboty miesiąca marca 2020 r.

W tym miejscu pragnę podziękować naszym sponsorom: Seat Dynamica - Jawornik, Słodki Warsztat - Pani Agnieszki Starosty-Zgody. Naszym partnerom – instruktorom, z myślenickich klubów których corocznie przybywa: Myślenicka Akademia Karate Byakko, Aikido Myślenice, Gymelite, Savbor, Flama. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie w przyszłości dla Pań pomocna w przewidywaniu niebezpieczeństw i pozwoli rozwinąć umiejętności stosowania odpowiednich działań zapobiegawczych. Dziękuję lokalnym mediom, dzięki którym corocznie rekrutacja przebiega bardzo sprawnie. Nade wszystko dziękuję wszystkim kursantkom za ich liczy i aktywny udział, za wielkie zaangażowanie, za wspaniałą atmosferę, i za ciepłe przyjęcie powiedział Tomasz Burkat, komendant Straży Miejskiej w Myślenicach.