LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 12 stycznia 2021

Gmina Myślenice bierze udział w programie LeadAIR

Ruszyły warsztaty przedstawicieli samorządów uczestniczących w programie „LeadAIR – pomagamy miastom pokonać smog”. Tylko 16 miast z całej Polski mogło się zakwalifikować do programu po przedstawieniu swoich dotychczasowych osiągnięć i wizji działań na przyszłość.   Gminę Myślenice w elitarnym gronie reprezentują zastępca burmistrza Mateusz Suder oraz ekodoradca UMiG Dariusz Zborowski.

Ogólnopolski program LeadAIR jest realizowany przez Fundację Forum Energii i ma na celu pogłębianie wiedzy i wsparcie samorządów w podejmowaniu działań na rzecz czystego powietrza. Poprzez uczestnictwo w programie przedstawiciele dowiedzą się jak zaplanować i przeprowadzić programy antysmogowe oraz skutecznie pozyskać środki na niskoemisyjną transformację.

- Pierwsze warsztaty w ramach programu LeadAIR już się odbyły. W internetowej wideokonferencji na razie wstępnie przedstawialiśmy bieżącą sytuację dotyczącą ochrony powietrza i podejmowanych przez nas działań, a także poznaliśmy specyfikę pracy w tym zakresie w innych samorządach na terenie całej Polski. W kolejnych warsztatach naszym zadaniem będzie zaprezentowanie Myślenic, a także wymiana doświadczeń, których głównym celem będzie przede wszystkim działanie na rzecz poprawy jakości powietrza, którym oddychamy – mówi Dariusz Zborowski, ekodoradca Gminy Myślenice w ramach programu LIFE.

W webinarium  uczestniczą oprócz Myślenic przedstawiciele takich gmin jak Sandomierz, Bytom, Jastrzębie-Zdrój, Leśna, Boguchwała, Piastów, Lidzbark, czy Kartuzy.

-10°
6 km/h
1022 hPa
Więcej

Warunki powietrza

Myślenice, ul. H. Jordana:
PM 2.5: 29.9 PM 10: 37.3
Galeria zdjęć
Rozlicz PIT w gminie Myślenice

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

SIP Myślenice