Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 06 czerwca 2019

Gmina Myślenice z dofinansowaniem na remont drogi w Jaworniku

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka odebrał z rąk wicemarszałków Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki i Tomasza Urynowicza promesę w wysokości 150 tys. zł na remont drogi gminnej w Jaworniku.

Zarząd województwa przeznaczył blisko 18 milionów złotych na poprawę warunków dojazdu do pól i gospodarstw rolnych, a z tego wsparcia skorzystają także mieszkańcy Gminy Myślenice, bowiem otrzymane zapewnienie finansowe zostanie przeznaczone na remont drogi w Jaworniku.

- Pozyskujemy kolejne i konkretne dofinansowanie na inwestycje w Gminie Myślenice. Skorzystają na tym przede wszystkim rolnicy z Jawornika, bowiem otrzymane środki finansowe wpłyną na polepszenie warunków dojazdu mieszkańców do pól i gospodarstw rolnych. Słowa podziękowania kieruję do marszałka Witolda Kozłowskiego i Zarządu Województwa Małopolskiego, ponieważ to kolejne środki zewnętrzne pozyskane przez Gminę Myślenice z Urzędu Marszałkowskiego – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Spotkanie, na którym burmistrz Jarosław Szlachetka odbierał promesę odbyło się podczas trwającego w Krakowie Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast. Dotacje odebrało blisko 170 gmin, w tym m.in.: Myślenice (150 tys. zł), Biały Dunajec (113 tys. zł), Dąbrowa Tarnowska (100 tys. zł), Wolbrom (150 tys. zł), czy Przeciszów (150 tys. zł).

- Wsparcie działań z zakresu ochrony gruntów rolnych na rzecz modernizacji dróg dojazdowych stanowi jedno z ważniejszych działań samorządu województwa. Przekazane środki wpłyną na poprawę warunków dojazdu do pól i gospodarstw rolnych dla wielu mieszkańców Małopolski - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka wręczając samorządowcom promesy zapewniające dofinansowanie na remont dróg.