Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 18 marca 2020

Handel na Placu Targowym zawieszony na czas stanu zagrożenia epidemicznego

Od poniedziałku 16 marca 2020 r. do odwołania zawieszono funkcjonowanie Placu Targowego przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Myślenicach i wprowadzono zakaz handlu pod karą grzywny. Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice o zakazie handlu ma na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego.

- W celu ochrony życia i zdrowia mieszkańców przed zakażeniem wirusem COVID-19 i rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej u ludzi wywołanej tym wirusem czasowo zawieszam funkcjonowanie oraz wprowadza zakaz handlu na placu targowym przy ul. Kazimierza Wielkiego w Myślenicach (działka nr 1424/1 obr. 1 w Myślenicach). Zawieszenie funkcjonowania placu targowego oraz zakaz handlu obowiązuje od 16 marca 2020 roku do odwołania – czytamy w zarządzeniu burmistrza Jarosława Szlachetki.

Osoby prowadzące handel wbrew wprowadzonemu zakazowi podlegają karze grzywny do 1000 złotych wymierzanej na podstawie przepisów kodeksu postępowania o wykroczeniach.

Zarządzenie nr 50/2020 w sprawie zawieszenia funkcjonowania oraz wprowadzenia zakazu handlu na placu targowym przy ul. Kazimierza Wielkiego w Myślenicach