Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

sobota, 25 sierpnia 2018

Maraton Rowerowy Kellys Cyklokarpaty - Myślenice

25 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji Myślenice po roku przerwy staną się na jeden dzień stolicą małopolskiego kolarstwa górskiego. W naszym mieście bowiem odbędzie się tego dnia Maraton Rowerowy Kellys Cyklokarpaty wraz z bezpłatnymi zawodami rowerowymi dla dzieci.

Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty do cykl 12 wyścigów dla amatorów, które odbywają się w południowo - wschodniej Polsce od 11 lat. Edycja w Myślenicach będzie przedostatnią w tym sezonie, co dodatkowo podnosi jej rangę. To właśnie na terenie naszej Gminy rozstrzygnie się większość klasyfikacji, a walka pomiędzy zawodnikami czołówki będzie na pewno zacięta.

Warto zauważyć, że w maratonie zapowiedział swój start aktualny Mistrz Polski w Maratonie MTB - Dariusz Batek, który zaledwie tydzień przed startem w Myślenicach bronił będzie tytułu podczas Mistrzostw Polski w Wiśle.

Start i meta maratonu rowerowego Kellys Cyklokarpaty w Myślenicach zlokalizowane będą na plaży trawiastej na zarabiu. Dystans Hobby wyniesie 25 km i 880 m przewyższeń, Mega to 43 km i 1904 m przewyższeń, zaś wyścig Giga rozegrany zostanie na trasie o długości 71 km i 3270 m różnicy wzniesień. Tradycyjnie już start Mega i Giga zaplanowano na godzinę 11:00, Hobby na 11:30, a Kids Race dla najmłodszych – w samo południe, na terenie miasteczka zawodów.

Zgłoszenia do zawodów prowadzone są drogą internetową, możliwe będzie również zgłoszenie w dniu zawodów, jednak za wyższą opłatą startową. Zawody dla dzieci są bezpłatnie niezależnie od terminu zgłoszenia. Biuro zawodów wyścigów dziecięcych zamykane jest o godzinie 11:45.

Zachęcamy Mieszkańców i Gości Myślenic do kibicowania zawodnikom oraz udziału w maratonie. Wszelkich informacji, zarówno o zgłoszeniach, jak i trasach można zasięgnąć na stronie internetowej www.cyklokarpaty.pl/myslenice

Organizacja tak dużej imprezy sportowej w naszym mieście niesie za sobą również niewielkie utrudnienia w ruchu drogowym. W godzinach 11:00 - 11:05 oraz 11:30 - 11:35 planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu ulicy Parkowej na odcinku od plaży trawiastej do skrzyżowania z ul. Zacisze. Przez resztę dnia ruch pojazdów odbywał się będzie bez zakłóceń.

Partnerem wydarzenia jest Miasto i Gmina Myślenice

Sponsorem Tytularnym Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w sezonie 2018 jest producent rowerów i akcesoriów rowerowych – Kellys Bicycles.
Sponsor Główny: SISU Sport
Sponsorzy: Jurajska, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, Trezado, CST Tires, Domicela, Fenwicks, Zdrowy Projekt
Partnerzy medialni: Polskie Radio Rzeszów, #mtbxcpl, bikeBoard, bikeworld.pl

Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty:

https://cyklokarpaty.pl/

https://www.facebook.com/cyklokarpaty/