Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 24 marca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna poleca – zostań w domu i czytaj książki

Z uwagi na wprowadzony w obrębie całego kraju stan epidemii i domowej kwarantanny Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach zachęca do pozostania w domu i czytania książek.

Zachęcamy także do śledzenia facebookowego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach

Drogi czytelniku! Nie musisz wychodzić z domu, żeby wypożyczyć książkę. Przeglądając internet można znaleźć wiele ciekawych źródeł, które oferują bezpłatny i legalny dostęp do zdigitalizowanych książek, czasopism, dokumentów prezentowanych w popularnych formach cyfrowych. Poniżej prezentujemy kilka wybranych:

https://polona.pl/ – jest to jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie, która nieodpłatnie udostępnia 3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych. W POLONIE można znaleźć popularną beletrystykę, romanse, kryminały, lektury i książki dla dzieci i młodzieży.

https://wolnelektury.pl/ – cyfrowa biblioteka oferuje darmowy dostęp do lektur szkolnych, książek dla dzieci i młodzieży oraz utworów noblistów, które przeszły do domeny publicznej.

http://bookini.pl/ – ta platforma oferuje bezpłatny dostęp do klasyki literatury światowej. Obecnie zawiera 2100 pozycji.

http://mbc.malopolska.pl/ – Małopolska Biblioteka Cyfrowa udostępnia zdigitalizowane zbiory piśmiennictwa małopolskiego.

Miłośnikom literatury proponujemy również odwiedzić strony internetowe poświęcone książce i literaturze. Znajdziecie tam państwo ciekawe recenzje, wywiady i propozycje książkowe. Oto kilka propozycji:

http://booklips.pl/ – strona zwiera ciekawostki, recenzje, wywiady, artykuł i zestawienia poświęcone literaturze i pisarzom. W zakładce „czytelnia” udostępniono fragmenty książek, opowiadań, komiksów i poezji.

https://www.biblionetka.pl/ – serwis rekomenduje interesujące książki.

https://bookeriada.pl/ – na stronie można znaleźć recenzje, artykuły i ciekawostki dotyczące książek.

https://lubimyczytac.pl/ – serwis zawiera recenzje, opinie i oceny książek.

Uczniom polecamy „Lektury na ekranie” dostępne na platformie telewizji polskiej https://vod.tvp.pl.  Możecie tu obejrzeć adaptacje filmowe i teatralne lektur szkolnych:

Prezentowane są również sylwetki autorów: Zbigniewa Herberta, Jarosława Iwaszkiewicza, Bruno Schulza, Henryka Sienkiewicza, Sławomira Mrożka, Stanisława Lema