Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 15 stycznia 2020

Mikołaj Włodarczyk zdobył mistrzostwo Niemiec!

Mieszkaniec Gminy Myślenice Mikołaj Włodarczyk zdobył kolejny złoty medal w wyścigach psich zaprzęgów, wygrywając jednocześnie tytuł Międzynarodowego Mistrza Niemiec. Co ciekawe zawody odbyły się w austriackiej miejscowości Werfenweng, niedaleko znanej z Turnieju Czterech Skoczni miejscowości Bischofschofen.

- Zima w tym roku jest wyjątkowo niełaskawa dla sportów zimowych. Udało się jednak rozegrać zawody w austriackim Werfenweng i to w całkiem niezłych warunkach. Śniegu było pod dostatkiem, a trasy tutaj jak co roku były przygotowane perfekcyjnie. Słowa uznania za fantastyczny bieg kieruję w stronę mojej czwórki psów – liderki Sissi oraz Bari, Casanovy i Epo Junior – relacjonuje Mikołaj Włodarczyk, mieszkaniec Zawady w Gminie Myślenice.

W kategorii czterech psów Mikołaj Włodarczyk podczas dwudniowych zawodów wygrał obydwa biegi, plasując się ostatecznie na pierwszym miejscu przed reprezentantkami Niemiec - Dagmar Wojcik oraz Sabine Steinbacher. W kategorii sześciu psów Mikołaj Włodarczyk uplasował się ostatecznie na ósmej pozycji, choć po pierwszym biegu zajmował piąte miejsce. Wygrał Martin Schulz przed Olivią Piacenti-Fiolini i Zbyszkiem Kunertem.

- Cieszę się, że oprócz zdobycia złotego medalu w tych zawodach wpadł mi w ręce tytuł Międzynarodowego Mistrza Niemiec, gdyż z powodu braku śniegu u siebie, niemiecka federacja zdecydowała się rozegrać swoje mistrzostwa w Austrii. Teraz wraz z moimi psami przygotowujemy się do kolejnych zawodów i mam nadzieję, że wyniki będą równie zadowalające. Za nieocenione wsparcie dziękuję moim sponsorom – Royal Canin Polska, Rotter Sleds, Holmenkol i oczywiście Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice – dodał Mikołaj Włodarczyk, zdobywca złotego medalu w kategorii czterech psów zawodów w austriackim Werfenweng i Mistrz Niemiec 2020.