LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 04 grudnia 2019

Gala "Rozwiń swoją gminę"

W środę 4 grudnia w Teatrze Variete w Krakowie odbyła się Gala "Rozwiń swoją gminę", której celem było podsumowanie programu "Edukacyjna Gmina Małopolski 2019".

Wszystkich zgromadzonych powitał Jan Gąsienica-Walczak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Jako pierwszy głos zabrał wicemarszałek małopolski Tomasz Urynowicz, który mówił o sile współpracy lokalnej.

Dzięki  plebiscytowi poznajemy i nagradzamy liderów, którzy angażują się w inicjatywy edukacyjne i społeczne, dają dobry przykład mieszkańcom oraz sprawiają, że podejmowane przez nich działania cieszą się aprobatą społeczności. To wszystko sprawia, że mieszkańcy tworzą niesamowitą wspólnotę, dla których najważniejsze jest dobro całej gminy – powiedział wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Po wystąpieniu nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia na rzecz współpracy środowisk lokalnych pomiędzy ARMiR i Wojewódzkim Urzędem pracy i wręczenie dyplomów dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się w mijającym roku do upowszechniania usług poradnictwa zawodowego. Tytuł Ambasadora Bilansu Kariery 2019 otrzymał m.in. Władysław Kurowski, sołtys Jawornika. Następnym punktem gali była prezentacja gmin nominowanych do tytułu "Edukacyjna Gmina Małopolski 2019".

W plebiscycie wzięły też udział Myślenice z projektem „Myślenicka Młodzieżowa Mapa Miasta Miejsce Myślenice – moje miejsce w Małopolsce”. Była to inicjatywa, której pomysłodawcami są młodzi mieszkańcy gminy Myślenice. W projekcie młodzież nabyła umiejętności pracy w grupie, zdobywania i gromadzenia informacji o najbliższym otoczeniu i jego historii oraz z zakresu obsługi nowych technologii (animacji cyfrowej, animacji poklatkowej oraz fotografii).

Ważnym punktem projektu było stworzenie, pod arkadami Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, plenerowego Miasta Młodych, gdzie młodzi Myśleniczanie mogli spotykać się i samodzielnie organizować wydarzenia, koncerty, imprezy. W ramach projektu organizowane były również wyjazdy integracyjne i studyjne, których celem było poznawanie i gromadzenie informacji o ciekawych miejscach, osobach oraz historiach związanych z Myślenicami, a ich efektem było przygotowanie Młodzieżowej Mapy Miasta Myślenice w wersji internetowej oraz papierowej, a także kodów QR w przestrzeni miasta. W ramach projektu odbył się również cykl wystaw oraz powstał o nim film.

Projekt został zrealizowany w ramach programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Myślenickie Towarzystwo Kultury i Gminę Myślenice, a jego autorką i koordynatorką była Natalia Nowacka.