LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 18 maja 2022

Myślenice na tegorocznej trasie "Lata z Radiem" - 30 lipca impreza na Rynku

"Mamy siebie – pochwalmy się Polską" - pod tym hasłem 21 czerwca w Programie 1 Polskiego Radia ruszy 51. "Lato z Radiem". Pierwszy dzień lata tradycyjnie rozpocznie się sygnałem "Polki Dziadek". Podczas tegorocznych wakacji słuchacze mogą liczyć na dodatkowe aktywności, konkursy oraz znaną już trasę reporterską. Audycji będzie można słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00, natomiast na koncertowej trasie "Lata z Radiem" znalazły się Myślenice. Radiowy piknik na Rynku zaplanowano na 30 lipca bieżącego roku!

W konferencji zapowiadającej tegoroczne "Lato z Radiem" wziął udział zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder. – Możemy już oficjalnie potwierdzić, że rodzinny piknik "Lata z Radiem" zatrzyma się na naszym pięknym myślenickim Rynku. Serdecznie zapraszam na cykl imprez jakie zaplanowaliśmy na najbliższe wakacje zarówno dla mieszkańców, jak i naszych gości, a wydarzenie z Jedynką Polskiego Radia zaplanowaliśmy wspólnie z organizatorami na 30 lipca. To będzie piknik otwarty dla wszystkich, strefa dla rodzin, konkursy i inne atrakcje, wśród których będzie można na przykład spróbować swoich sił w roli radiowca - mówi wiceburmistrz Myślenic.

Pamięć o Ukraińcach

W tym roku radiowa Jedynka stawia w swoim programie na jedność Polaków i solidarność z ukraińskimi uchodźcami. Motywem przewodnim wakacyjnej akcji "Lata z Radiem" będzie hasło "Mamy siebie – pochwalmy się Polską". W związku z tym Jedynka pokaże m.in., jak spędzają wakacje nasi najmłodsi goście z Ukrainy. – Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy i pokazać nasz kraj, najczęściej nieznany, ogromnej rzeszy uchodźców z Ukrainy. Pragniemy zwrócić uwagę na to, jak ważne są wzajemny szacunek, spokój, bezpieczeństwo. Jak na co dzień dostrzegać i doceniać małe rzeczy, które budują międzyludzkie relacje i tworzą naszą wspólnotę – mówi Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

Dziewięć miast na trasie

Tradycyjnie "Lato z Radiem" poprowadzą: Sława BieńczyckaRoman CzejarekAgnieszka KunikowskaJoanna Racewicz i Daniel Wydrych.

Jak co roku, nasi reporterzy wyruszą w trasę i odwiedzą dziewięć miast: Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice, Sieradz, Stegnę, Legnicę oraz Jakuszyce. Podczas pikników Lata z Radiem na słuchaczy czekają specjalne atrakcje i niespodzianki, konkursy z nagrodami i możliwość spotkania z prowadzącymi audycje.

– Zabierzemy naszych słuchaczy na wycieczki do miast, które mają szczególne znaczenie dla znanych postaci. Pisarze, aktorzy, muzycy opowiedzą nam o swoich ulubionych miejscach, pokazując również tę najnowszą, jeszcze niezapisaną historię wsi, miast i miasteczek, które są otwarte na nowych mieszkańców – tłumaczy Marcin Kusy.

Więcej informacji na temat harmonogramu imprezy oraz planowanych atrakcji w oficjalnej zapowiedzi wydarzenia w drugiej połowie lipca. Śledźcie naszą stronę internetową www.myslenice.pl.