LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 02 października 2019

Myślenickie Hamaki Miejskie powstaną z Budżetu Obywatelskiego

Zadanie pod nazwą „Myślenicki Hamak Miejski - hamakownie plenerowe”, które zajęło trzecie miejsce wśród projektów ogólnomiejskich w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice, również zostało skierowane przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice do realizacji w ramach niewykorzystanej puli środków.

Pula środków Budżetu Obywatelskiego na zadania ogólnomiejskie wynosi 200 000 zł. Rywalizacja w głosowaniu była bardzo zacięta, a różnice w głosach pomiędzy pierwszymi trzema projektami była nieznaczna. Realizowane w roku 2020 będą zadania „Modernizacja szatni i tarasów w przedszkolu nr 6 im. Wandy Chotomskiej w Myślenicach” (115 000 zł) oraz „Zakup i modernizacja infrastruktury Sali Teatralnej Domu Katolickiego do spektakli Grupy Misterium i innych wydarzeń” (50 000 zł). Pozostała kwota 35 000 zł zostanie przeznaczona na montaż miejskich hamaków na terenie Myślenic.

Projekt Myślenickich Hamaków Miejskich zgodnie z założeniem miał polegać na zakupie oraz montażu ogólnodostępnych hamaków z taśmy poliuretanowej i słupków mocujących - w parku i przy plaży piaszczystej na Zarabiu, na placu zabaw (ogródku) przy osiedlu 1000-lecia, przy Skateparku i Kortach Tenisowych oraz na terenie przy Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu (80 000 zł). Mając na uwadze pulę środków ograniczoną do 35 000 zł, ostateczna ilość i lokalizacje hamaków zostaną ustalone na etapie realizacji zadania w porozumieniu z autorami projektu.

Więcej o wynikach głosowania Budżetu Obywatelskiego: Znamy wyniki trzeciej edycji Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego!