Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 12 marca 2019

Nawałnica biegaczy w Myślenicach, kolejny triumf Adama Czerwińskiego!

Silne wiatry nad Małopolską w niedzielne przedpołudnie przywiały ponad tysiąc biegaczy na Myślenicki Bieg Uliczny! Najszybszy z nich okazał się ponownie Adam Czerwiński, utalentowanemu biegaczowi z Czasławia potrzeba było 32 minut i 12 sekund na przebiegnięcie 10 kilometrów.

To już piąty rok z rzędu, kiedy w Myślenicach biegacze z Małopolski oraz sąsiednich województw rozpoczynają wiosenny sezon biegowy. Szybka trasa, licząca równe 10 kilometrów jest okazją do bicia swoich rekordów życiowych. Tak było też w tym roku, gdzie na sam bieg zza chmur wyszło słońce, przestał padać deszcz i zrobiło się bardzo wiosennie.

Swój udział w biegu zgłosiło 1050 biegaczy, co oznacza, że kolejny raz pobity został rekord frekwencji – pierwszy raz przekroczona została magiczna liczba tysiąca uczestników, co udaje się nielicznym biegom w Polsce!

Równo o godzinie 10 z mostu nad Rabą biegacze wystartowali, by zmierzyć się ze swoimi słabościami i spróbować powalczyć o jak najszybszy czas. Pierwszy na mecie zameldował się Adam Czerwiński, który wygrywa ten bieg co roku począwszy od pierwszej edycji! Najszybsza wśród pań była Magdalena Nabielec. Każdy uczestnik otrzymał na mecie wyjątkowy medal i słodki poczęstunek.

Na Myślenickim Biegu Ulicznym prowadzona jest również wyjątkowa klasyfikacja najliczniejszych drużyn biegowych – a nagradzanych jest aż pierwszych dziesięć z nich. Nagradzani są również najszybsi mieszkańcy Myślenic, w tym roku byli to:

Kategoria Mężczyzn wśród Myśleniczan:

Miejsce 1 – Marcin Szydłowski
Miejsce 2  - Rafał Porębski
Miejsce 3 – Robert Sentysz

Kategoria Kobiet wśród Myśleniczan:

Miejsce 1 – Jolanta Spórna
Miejsce 2  - Bożena Sikora
Miejsce 3 – Barbara Fornalik

Nagrody wręczał osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. Na zakończenie biegu odbyło się losowanie wycieczki o wartości 3000 złotych, wśród osób które wzięły udział w akcji charytatywnej zorganizowanej w trakcie biegu. Celem zbiórki było zebranie środków na pomoc w leczeniu 10-letniego Krzysia z Drogini.

Bieg w Myślenicach rozpoczął cykl imprez pod nazwą Tour de Małopolska, kolejne biegi cyklu to ITAKA Tarnowska Dyszka (24 października) i Lisiecki Półmaraton Mikołajów (8 grudnia, Liszki koło Krakowa).

Pełne wyniki Myślenickiego Biegu Ulicznego 2019