LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 10 lipca 2024

Powiatowe Obchody Święta Policji w Myślenicach 2024

Myśleniccy funkcjonariusze uczcili 105. rocznicę powołania Policji Państwowej podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji w Myślenicach. W ramach upamiętnienia tego wyjątkowego momentu we środę 10 lipca na płycie Rynku odbyły się uroczystości z udziałem przedstawicieli służb, samorządów oraz zaproszonych gości. Miasto i Gminę Myślenice reprezentowali zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach Mirosław Fita. 

Uroczysty apel jak co roku był również okazją do wręczenia awansów zawodowych oraz wyróżnień, a kolejnym punktem programu obchodów były przemówienia wygłoszone przez gości. W imieniu burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki obecnym funkcjonariuszom pogratulował oraz złożył życzenia zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder.

- Składam serdeczne gratulacje, z okazji  105. rocznicy powstania Policji Państwowej w Myślenicach, wraz z gorącymi życzeniami dla wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników komendy z okazji obchodów Święta Policji. Państwa codzienna służba, zaangażowanie i trud  ponoszone na rzecz bezpieczeństwa i ochrony nas wszystkich  jest godne podziwu i naśladowania, a także jest gwarantem ładu, spokoju i porządku za co wyrażamy głęboką wdzięczni. Niech Państwa praca i wysiłek, które ponosicie każdego dnia na rzecz obywateli, przynosi Państwu satysfakcję i zadowolenie oraz pomaga w osiąganiu zamierzonych celów i  planów. Składam Państwu życzenia wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym oraz kolejnych wspaniałych i pięknych rocznic – tymi słowami zwrócił się do obecnych zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder

Zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder przekazał też Komendantowi Powiatowemu Policji w Myślenicach, mł. insp. Maciejowi Rymarowi, okolicznościowy list od burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

Z myślą o nieco młodszych uczestnikach imprezy w sercu miasta powstało Miasteczko Służb Mundurowych, gdzie czekało mnóstwo atrakcji m.in. dmuchańce, animacje czy pokaz sprzętu i pojazdów służb mundurowych.

Całość wydarzenia odbywała się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Dobczyce.