Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

sobota, 04 maja 2019

Profilaktyczne badania USG dla dzieci w Myślenicach

W dniu 4 maja 2019 r. Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy z Gminą Myślenice zaprasza na kompleksowe badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. 4 maja przeprowadzony zostanie także Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Myślenicach.

PROFILAKTYCZNE BADANIA DLA DZIECI

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze. A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale.

Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

ZAPISY NA BADANIA ZAKOŃCZONE - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji oraz w serwisach www.myslenice.pl, Facebook.com/gminamyslenice

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który będzie zaparkowany w Myślenicach na Zarabiu - Plaża Trawiasta w dniu 4 maja w godzinach 9:00-17:00.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

DZIEŃ DAWCY SZPIKU W MYŚLENICACH

Dzień Dawcy Szpiku w Myślenicach planowany jest również na 4 maja 2019 r., w godzinach 09:00-17:00.

Podczas tej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie  potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Stanowisko do rejestracji w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych znajdować się będzie w pobliżu ambulansu do przeprowadzania badań USG dla dzieci. Zachęcamy do udziału!

4 maja 2019 r. w Myślenicach wystartuje górski bieg Garmin Ultra Race, na Plaży Trawiastej na Zarabiu mieścić się będzie miasteczko ze strefą kids, natomiast wspomniane badania są sfinansowane w połowie przez firmę Garmin i partnerów biegu, natomiast drugą część finansuje Miasto i Gmina Myślenice.