LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

piątek, 30 kwietnia 2021

Program inwestycyjny dla bezkolizyjnych skrzyżowań w Głogoczowie i Bęczarce

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycyjny na kolejne dwie inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na Zakopiance. Dokument dotyczy bezkolizyjnych skrzyżowań z drogą krajową nr 7 w Głogoczowie oraz w Bęczarce.

- To świetne informacje! W ciągu zaledwie dwóch lat od wyborów samorządowych podjęliśmy skuteczne działania celem skierowania do realizacji inwestycji dotyczących bezkolizyjnych skrzyżowań na Zakopiance w Myślenicach, Krzyszkowicach, Jaworniku oraz w Głogoczowie. Dzięki temu na całym odcinku drogi krajowej nr 7 od Głogoczowa do Myślenic w naszej gminie nareszcie doczekamy się bezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych zarówno dla mieszkańców jak i podróżujących drogą krajową. Dziękuję panu ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi za dużą przychylność dla realizacji długo wyczekiwanych przez mieszkańców marzeń – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W oficjalnym podpisaniu programu inwestycyjnego przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka wzięli udział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz poseł na Sejm RP Władysław Kurowski. Podpisany przez ministra dokument jest konieczny do rozpoczęcia prac przygotowawczych dla nowych inwestycji w Bęczarce oraz w Głogoczowie. Kolejnym krokiem jest przygotowanie dokumentacji projektowej przez krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a następnie realizacja inwestycji.

Nazwa

Opis