LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 09 marca 2022

"Sklep za 0 zł" z pomocą dla Ukraińców w Myślenicach

Na rogu Rynku powstał nietypowy sklep – cały jego asortyment jest dostępny bezpłatnie, a odbiorcami towarów mają być Ukraińcy, którzy w związku z inwazją Federacji Rosyjskiej na ich kraj przyjechali do Myślenic i okolic! Funkcjonowanie sklepu ma ruszyć w czwartek 10 marca.

W sklepie na rogu Rynku z ul. Kościuszki wydawane będą artykuły spożywcze, kosmetyczne, szkolne, chemia, ubrania, zabawki itp. Każdy ponadto może wesprzeć wyposażenie sklepu przekazując dary, które mogą być przydatne do bieżącego funkcjonowania Ukraińcom przebywającym na terenie Gminy Myślenice.

- Mieszkańcy Gminy Myślenice od pierwszego dnia wojny na Ukrainie ruszyli z pomocą między innymi przez zbiórkę darów, ale też zapewniając dach nad głową uchodźcom z Ukrainy. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom Gmina Myślenice wspólnie z Centrum Usług Społecznych otwiera „Sklep za 0 zł”, który ma na celu pomoc w przekazaniu najbardziej potrzebnych rzeczy pochodzących także ze zbiórki darów od mieszkańców, dla przybywających do Myślenic Ukraińców – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice podczas środowej konferencji prasowej.

„Sklep za 0 zł” będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:30. Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla obywateli Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych musieli opuścić swój kraj. Podstawą do otrzymania wymaganych produktów będzie weryfikacja w bazie danych CUS mieszkańców, którzy przyjęli uchodźców lub paszport Ukraińca. Szczegóły dotyczące funkcjonowania sklepu zostaną wypracowane w najbliższych dniach.

Kontakt – „Sklep za 0 zł”, Myślenice, Rynek 20 – telefon: 576-107-786 lub 574-555-377